Kolor roku 2019 wybrany

fot. Pantone fot. Pantone

Instytut Pantone ogłosił, iż kolorem roku 2019 będzie 16-1546 Living Coral – koralowy odcień pełen życia i energii, ale jednocześnie delikatny.

Jak tłumaczą swoją decyzję przedstawiciele Pantone, ta pomarańczowa barwa podbita nutą złota symbolizuje energię, którą czerpiemy z natury. Tak samo jak rafy koralowe zapewniają schronienie i pożywienie dla stworzeń morskich, żywy i jednocześnie łagodny koralowy kolor ma nam dawać poczucie ciepła i komfortu oraz dostarczać optymizmu w niestałym środowisku, w jakim żyjemy. Wybór Living Coral to także reakcja na rosnący udział w naszym życiu cyfrowych technologii i mediów społecznościowych. Ten kolor oddaje bowiem potrzebę przeżywania autentycznych doświadczeń, relacji z innymi i poczucia intymności. Zachęca do aktywności i wyraża potrzebę radosnej autoekspresji.

1_Textiles_Flatlay_Master_v8_RF

Women friends relaxing after workout

zdjęcia: materiały prasowe Pantone

Data publikacji: 12.12.2018
Przeczytaj również

Moda:
Pokaz młodych projektantów podczas Mercure Fashion Night
Za nami wyjątkowy wieczór Mercure Fashion, którego bohaterami byli absolwenci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. We wnętrzach Mercure… więcej »
Moda:
MMC: pokaz kolekcji Silenzio
8 marca na warszawskim Żoliborzu odbył się pokaz MMC Studio, Ilony Majer i Rafała Michalaka. Duet zaprezentował ponad 60 sylwetek z nowej kolekcji Silenzio. Zobaczcie, co… więcej »
Moda:
Szczerość i transparentność w praktyce, czyli moda w stylu ''slow'' – nowa marka Argument
Nowa marka skórzanych torebek podbija Polski rynek w zaskakującym tempie, dzięki ponadczasowej estetyce i produkcji w stylu ''zero waste''. Mowa o marce Argument, która –… więcej »