Łódź Young Fashion już za tydzień

plakat_poprawki

10 partnerów instytucjonalnych, liczne warsztaty, wykłady, wydarzenia specjalne w trakcie 4 dni poświęconych modzie, 3 konkursy dla projektantów, 20 metrowy wybieg oraz 30 tys. euro nagrody głównej – tak w liczbach prezentuje się tegoroczny festiwal Łódź Young Fashion, który zawładnie stolicą polskiej mody już 18 października br.

Miasto polskich projektantów mody – na to określenie każdy bez wahania wskaże Łódź. Między innymi z tego powodu w nowy projekt – Łódź Young Fashion – zaangażowały się największe instytucje kulturalne i edukacyjne miasta, współtworząc jego program. Wśród Partnerów tego wyjątkowego wydarzenia znalazły się m.in. Politechnika Łódzka, PWSFTviT w Łodzi, Uniwersytet Medyczny czy Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, a to tylko początek długiej listy współtwórców wydarzenia.

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej na tegoroczny Festiwal przygotował szereg warsztatów, jak: Design Thinking, „FabLab – Uszyj swoją osobowość” i „Obrazy malowane żakardem”. Ponadto, WTMiWT zaprezentuje wykłady „Być dobrze zasznurowaną. Gorset w dziejach mody” oraz „Tekstronika w ubiorze”.

Łódzka Filmówka przez cały czas trwania Festiwalu będzie realizowała ujęcia do reportażu na jego temat. Z kolei Uniwersytet Medyczny w Łodzi przedstawi wykład nt. głównych zasad prawidłowego, a przede wszystkim zdrowego odżywiania wśród osób trudniących się modelingiem. Koncertami podczas Gali Dyplomowej Katedry Ubioru łódzkiej ASP oraz Gali Finałowej konkursu ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2017 uświetni orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi.

To jednak tylko początek atrakcji! Instytut Włókiennictwa przygotował warsztaty oraz wykład, prezentujące najnowsze trendy tkaninowe o nazwie Textile Trend. Co więcej, Centralne Muzeum Włókiennictwa przedstawi wykład zatytułowany „Moda na trampolinie – tradycja i nowoczesność. Sekrety ubiorów z lat 1900–1939”, który poprowadzi Katarzyna Witas – Główny Kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W trakcie trwania Festiwalu odbędą się pokazy filmów o tematyce modowej, organizowane przez Muzeum Kinematografii oraz edycja specjalna targów mody, sztuki nowoczesnej i żywności Towary.

Wyjątkowym partnerem Łódź Young Fashion jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, które wspólnie z Fundacją Pełną Piersią odpowiedzialne są za organizację Bra Day – Breast Reconstruction Awareness Day, zwanym w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi. Celem tej międzynarodowej akcji, zainicjowanej w 2011 r. w Kanadzie, jest upowszechnienie wiedzy o metodach rekonstrukcji piersi, traktowanej jako integralna część leczenia kobiet chorych na raka piersi. W tym roku Centrum, Fundacja oraz ASP przedstawią efekty sesji zdjęciowej Amazonek, wyjątkowych kobiet, które zaprezentują się na wybiegu, w kreacjach polskich marek modowych.

Jednym z przedsięwzięć towarzyszących ŁYF 2017 jest także Academy of Young Designers, w ramach którego odbędą się następujące warsztaty:

  • Warsztaty ilustracji Fashion Drawing,
  • Warsztaty dziennikarstwa modowego Fashion Writing,
  • Warsztaty projektowania biżuterii Fashion Jewellery,
  • Warsztaty fotografii Fashion Photography,
  • Warsztaty dotyczące prawa autorskiego Fashion and Copyright.

Prezentowane wydarzenia posiadają status potwierdzonych. Szczegółowy harmonogram Łódź Young Fashion 2017 zostanie przedstawiony we wrześniu br.

Więcej informacji nt. partnerów Festiwalu znaleźć można na stronie internetowej festiwalu lodzyoungfashion.com oraz na profilach społecznościowych wydarzenia w serwisach: Facebook, Instagram i YouTube.

Data publikacji: 12.10.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Expo Marketing 2017: Stoisko targowe, które więcej sprzedaje
12 października 2017 w Warszawie odbyła się druga edycja szkolenia Expo Marketing. Uczestnicy mogli poznać najnowsze i najskuteczniejsze narzędzia marketingu wystawienniczego… więcej »
Aktualności:
Nowe centrum wyprzedażowe w Krakowie
W stolicy Małopolski ma powstać Fashion Outlet Kraków. Oddanie obiektu zaplanowane jest na wiosnę 2019 roku. Na 32 000 mkw. powierzchni ma być zlokalizowanych blisko 100… więcej »
Aktualności:
Gatta i jej intymna instalacja podczas Łódź Design Festiwal
Łódź Design Festival to obecnie najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie o randze międzynarodowej związane z projektowaniem. Podczas tegorocznej 11. edycji w… więcej »