Pragnienia i aspiracje – trendy w bieliźnie 2017/2018

1

Prezentujemy trendy w bieliźnie i strojach kąpielowych na sezon jesień-zima 2017/2018 przygotowane przez paryskie targi Interfilière.  Jak tłumaczą autorzy opracowania, tendencje te odzwierciedlają pragnienia i aspiracje każdej nowoczesnej kobiety, bez względu na jej wiek, budżet czy rozmiar odzieży.

ENRICH

Ten trend zwraca uwagę na tradycyjne rzemiosło, historię, wiedzę i umiejętności. Skupia się też na istotnej roli materiałów, z których wykonane są produkty. Stawia na luksus w postaci jedwabi i aksamitów, proponując jednocześnie rzeczy wygodne w noszeniu – piżamy, szlafroki, bluzki, chusty, kimona. Bieliznę, która stworzona jest do noszenia w dowolnym czasie i okolicznościach, połączenie tradycyjnych elementów w zupełnie nową całość. Widać w tym trendzie powrót do tradycji, bogactwo rzemieślniczych detali, ożywienie egzotyki i hołd dla patyny. Jest tu też chęć kultywowania dawnej sztuki tworzenia pięknych, kunsztownie wykonanych przedmiotów i kreowania w ten sposób nowego szyku. Klasyczny wdzięk i urok są wpisane w zupełnie nowe stylizacje.

2

DISCOVER

Podstawą tego trendu jest analiza powiązań pomiędzy różnymi kulturami. Widać tu powrót do tradycji oraz połączenie stylów z różnych krajów. Uwidacznia się tu dialog pomiędzy kulturami, wymiana pięknych tradycji bez zasad i granic. Faktury, kolory i efekty czerpią z oddzielnych źródeł inspiracji. Wszystko to jest wtopione w nowoczesny styl nawiązujący do sztuki i rzemiosła. Mnogość efektów i faktur, miękkich powierzchni, makramy, rustykalnych przędz i haftów miesza się w nowoczesnym efekcie końcowym, nadając całej garderobie zupełnie nowego wyrazu. Szczególną uwagę poświęcono nowym fakturom dzianin i dżersejowi z nadrukami i podwójnym ściegiem.

3

INDULGE

Ten trend odwołuje się do delikatnej, tradycyjnej bielizny i unowocześnia wielkie klasyki tego gatunku, nadając im lekkości i komfortu. To zagłębienie się w świat tzw. „prawdziwej bielizny”: akcenty z satyny, jedwabiu i koronki, delikatność drobnych szczegółów, stereotypowa bielizna marzeń. Koszule nocne, halki, nie usztywnione biustonosze, body powinny być lekkie, przejrzyste, skromne, eleganckie i delikatne. Ale ważne jest tu również korzystanie z nowych technologii, takich jak klejenie, które umożliwiają osiągnięcie maksimum komfortu i luksusu poprzez zastosowanie bezszwowych połączeń. Ta bielizna jest lżejsza, dostępniejsza, przyjemna w noszeniu i łatwa w pielęgnacji.

4

EXPRESS

W tym trendzie fetyszyzm, seksapil i uwodzenie łączy się z praktyczną bielizną modelującą i seksownymi sylwetkami. Jest to wariacja na temat fetyszyzmu z jego wszystkimi odcieniami. Niezbędnym elementem jest tu gorset, również w nowoczesnej formie. Liczy się zarówno wysokiej jakości wykonanie, elementy uwodzenia, jak i –  bardziej niż kiedykolwiek – wygoda. Dlatego do produkcji tego typu bielizny powinno się używać nowoczesnych materiałów o wysokiej elastyczności, zmodyfikowanych w taki sposób, aby wyglądały niezwykle uwodzicielsko, ale równocześnie były bardzo funkcjonalne.

5

Zdjęcia i tekst: Interfilière, tłumaczenie: Kamila Osika

Data publikacji: 14.06.2016
Przeczytaj również

Moda:
Ewolucja trendu: Futro - od drapieżników po rajskie ptaki
W ostatnim roku przybyło na rynku mody marek, które definitywnie zrezygnowały ze sprzedaży nie tylko futer, ale wszelkich produktów odzwierzęcych. Jest to skutek aktualnych… więcej »
Moda:
10 top trendów w modzie damskiej
Paryski Tydzień Mody to wyrocznia w kwestii trendów w modzie damskiej. Zobaczcie, jakie tendencje z ostatniej edycji imprezy zostały wytypowane jako te, które będą miały… więcej »
Moda:
10 top trendów w modzie męskiej
Najlepszym źródłem trendów w modzie męskiej jest Mediolański Tydzień Mody. Podczas jego ostatniej edycji łowcy tendencji z agencji Fashion Snoops wybrali dziesięć… więcej »