Skórzana kurtka ma już 90 lat

in-the-car-1446481_1920

Skórzana kurtka od 90 lat jest niezbędnym elementem każdej garderoby. O tym, jak przebiegała jej historia w świecie mody, opowiada 10 krótkich dokumentów pt. „Moda wychodzi ze skóry”.

Na kanale kulturalnym ARTE, w ramach projektu ARTE PO POLSKU, pojawił się cykl krótkich filmów przedstawiających historię jednej z najpopularniejszych kurtek w historii mody. Od stworzenia pierwszej ramoneski, przez lata ’60, gdy Yves Saint Laurent jako jeden z pierwszych wprowadził skórę na salony, aż po czasy skóry w stylu retro. Wszystkie filmy są dostępne na stronie: https://www.arte.tv/pl/videos/RC-014300/moda-wychodzi-ze-skory/

ARTE PO POLSKU to część projektu ARTE EUROPE (współfinansowanego ze środków unijnych) mającego na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów w różnych językach. Programy ARTE dostępne są w internecie za darmo – jest wersja francuska, niemiecka, angielska, hiszpańska, a od listopada 2016 również polska.

Data publikacji: 24.10.2017
Przeczytaj również

Moda:
10 tendencji, których nie możesz przegapić
Specjaliści z agencji trendów Fashion Snoops wyłowili z trendów obecnych na wybiegach październikowego Paris Fashion Week dziesiątkę, która będzie miała największy… więcej »
Moda:
Fashion geek - cykl filmów o modzie
Szycie światłem czy wirtualne ubrania, to tematy filmów nowego cyklu dokumentów prezentowanych w ramach projektu ARTE PO POLSKU.… więcej »
Moda:
Najlepsi polscy projektanci na Lódź Fashion Industry Days
Michał Starost, Milita Nikonorov Fashion Designer, MMC, Patryk Wojciechowski, Reinkreacja i Aleksandra Kmiecik - to m.in. ich kolekcje pojawią się na wybiegu podczas Łódź… więcej »