Targi sourcingowe Intex South Asia

slider2

Ponad 250 wystawców zaprezentuje swoje najnowsze produkty tekstylne podczas 4. edycji Intex South Asia – największych tekstylnych targów sourcingowych w Południowej Azji, które odbędą się w dniach 14-16 listopada 2018 r. w BMICH (Centrum Wystawowym Sirimavo Bandaranaike) w Kolombo na Sri Lance.

Intex South Asia to platforma sourcingu i handlu dla globalnych producentów odzieży, międzynarodowych biur zaopatrzenia i zakupów, marek odzieżowych i sprzedawców detalicznych, którzy szukają nowych źródeł zakupu przędz, tekstyliów i akcesoriów odzieżowych, barwników i chemikaliów oraz pokrewnych usług. Od początku swojej działalności w 2015 roku, targi Intex South Asia współpracowały z kupcami i dostawcami z ponad 30 krajów i regionów, osiągając wzrost liczby kupujących o 67% i wzrost liczby wystawców o 46%, co czyni je największymi targami sourcingowymi w regionie Azji Południowej.

Intex South Asia zależy na przekształceniu regionu Azji Południowej w potęgę włókienniczą i odzieżową, poprzez umocnienie międzyregionalnego handlu w tej części świata. Targi chcą aby producenci i nabywcy mogli czerpać korzyści z rozwoju w regionie Azji Południowej i tworzyć silniejsze więzi biznesowe.

Businessfashionpl630-X-300_1

 

Trzecią edycję Intex South Asia zainaugurował Premier Sri Lanki, Pan Ranil Wickremesinghe w obecności Ministra Przemysłu i Handlu, Pana Rishada Baithudeena i Ministra ds. Strategii Rozwoju i Handlu Międzynarodowego, Pana Sujeewa Senasinghe. W uroczystym otwarciu udział wzięli także dyplomaci oraz szefowie związków zawodowych ze Sri Lanki, Azji Południowej i innych krajów.

To jedyna tego rodzaju wystawa w tym regionie. Podczas trzeciej edycji swoje wyroby tekstylne zaprezentowało 180 dostawców z 15 krajów. Liczba uczestników wzrosła natomiast o 30% w porównaniu z poprzednim rokiem. Targi odwiedzili kupcy z ponad 21 krajów, m.in. ze Sri Lanki, Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Mauritiusu, Włoch, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, USA, Hong Kongu, Malezji, Chin, Tajwanu, Korei i Tajlandii.

Przedstawiciel firmy Mafatlal Industries Limited z Indii skomentował: „Cieszymy się, że możemy być tutaj, na Intex South Asia. Jest to pierwszy raz, kiedy prezentujemy tu nasze tkaniny dżinsowe, a odzew od razu jest pozytywny. Spotkaliśmy na targach wiele biur zaopatrzeniowych międzynarodowych marek, fabryk odzieży oraz rodzimych marek ze Sri Lanki z dużym potencjałem. Z niecierpliwością czekamy też na udział w Fashion Fiesta 2018, który był ostatnio bardzo dobrze zorganizowany przez Worldex India.”

Przedstawiciele Madeline King of 3Squids, wiodącej marka z Australii, która po raz pierwszy odwiedziła targi, powiedzieli: „To była bardzo dobra wizyta, expo było zorganizowane doskonale. Nawiązaliśmy kontakty z kilkoma dobrymi dostawcami, z którymi obecnie współpracujemy, z Indii, Hongkongu, Pakistanu i Sri Lanki. Będziemy tam też w przyszłym roku na Intex South Asia 2018.”

„Fashion Fiesta” to wydarzenie networkingowe połączone z pokazem mody, towarzyszące Intex South Asia. Ponad 500 kupców, specjalnych gości, przedstawicieli branży i wystawców międzynarodowych uczestniczyło w imprezie, w której czołowe międzynarodowe firmy, takie jak The Woolmark Co., Reliance Industries Ltd., Taiwan Textile Federation, Mekotex z Pakistanu itp. zaprezentowały swoje innowacyjne produkty tekstylne i modowe kolekcje.

Intex South Asia rośnie z roku na rok, przyciągając na Sri Lankę wystawców i kupujących. To największe wydarzenie sourcingowego w tym regionie. Więcej informacji o najbliższej edycji można znaleźć na stronie: http://www.intexfair.com

Data publikacji: 5.08.2018
Przeczytaj również

Targi:
Jubinale: lato pod znakiem biżuterii i zegarków
Biżuteria z każdej półki, modowa, designerska, bursztyn, zegarki, komponenty, dodatki modowe, usługi, maszyny, narzędzia oraz bogata oferta szkół i stowarzyszeń… więcej »
Targi:
Targi Mody Poznań już w sierpniu
Już tylko ponad miesiąc do jesiennej edycji Targów Mody Poznań. To doskonała okazja dla osób z branży do zapoznania się z kolekcjami na sezony wiosna/lato 2020 oraz… więcej »
Targi:
ITMA: nowe technologie i trendy
„Innowacje w świecie tekstyliów” to hasło przewodnie 18. edycji targów technologii dla przemysłu lekkiego ITMA. Tegoroczna odsłona organizowanej co cztery lata imprezy… więcej »