AMANN stawia na zrównoważony rozwój

Producent nici AMANN znalazł się w pierwszej 50. na liście liderów zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

Nici do szycia są stosowane w większości gałęzi przemysłu i można je znaleźć we wszystkich rodzajach produktów. Jednak każdego roku na całym świecie generowanych jest około 92 milionów ton odpadów tekstylnych, z których tylko niewielki procent jest skutecznie poddawany recyklingowi – a reszta trafia do spalania lub na wysypiska śmieci. Grupa AMANN jest świadoma potrzeby większego zrównoważonego rozwoju w przemyśle tekstylnym i pionierskich sposobów wprowadzania pozytywnych zmian w całej branży. Dlatego AMANN przystąpił do inicjatywy ONZ Global Compact już na początku 2019 r.

W tym roku Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) nominowała 50 światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu – wśród nich firmę AMANN. ONZ wyprodukowało krótki film dla każdej z 50 wybranych firm na całym świecie, ilustrujący szczególne zaangażowanie danej firmy w zrównoważony rozwój i ochronę klimatu.

Na YouTube można obejrzeć krótki film o grupie AMANN: youtu.be/FI8J5o7XzRY

Więcej na temat Top 50. liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu na stronie www.50climateleaders.com/

Data publikacji: 22.09.2020
Przeczytaj również

Technologia:
30% wszystkich wyprodukowanych dziś wyrobów odzieżowych nikt nigdy nie kupi

To 21 milionów ton tkanin trafiających bezpośrednio na stertę śmieci. To 28 bilionów litrów wody — dość, aby 300 milionów… więcej »

Rynek:
Zalando: branża mody musi przejść na system obiegu zamkniętego

Europejska platforma modowa i lifestyle’owa, wprowadza nowe modele biznesowe i praktyki w zakresie obiegu zamkniętego w całym cyklu życia… więcej »

Aktualności:
Produkcja na żądanie zmienia branżę odzieżową na przyjaźniejszą dla środowiska
Zero nadprodukcji, marnowania wody i redukcja emisji dwutlenku węgla - dzięki produkcji na żądanie firmy odzieżowe mogą wdrażać ekologiczne rozwiązania, ograniczając… więcej »