AMANN stawia na zrównoważony rozwój

Producent nici AMANN znalazł się w pierwszej 50. na liście liderów zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

Nici do szycia są stosowane w większości gałęzi przemysłu i można je znaleźć we wszystkich rodzajach produktów. Jednak każdego roku na całym świecie generowanych jest około 92 milionów ton odpadów tekstylnych, z których tylko niewielki procent jest skutecznie poddawany recyklingowi – a reszta trafia do spalania lub na wysypiska śmieci. Grupa AMANN jest świadoma potrzeby większego zrównoważonego rozwoju w przemyśle tekstylnym i pionierskich sposobów wprowadzania pozytywnych zmian w całej branży. Dlatego AMANN przystąpił do inicjatywy ONZ Global Compact już na początku 2019 r.

W tym roku Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) nominowała 50 światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu – wśród nich firmę AMANN. ONZ wyprodukowało krótki film dla każdej z 50 wybranych firm na całym świecie, ilustrujący szczególne zaangażowanie danej firmy w zrównoważony rozwój i ochronę klimatu.

Na YouTube można obejrzeć krótki film o grupie AMANN: youtu.be/FI8J5o7XzRY

Więcej na temat Top 50. liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu na stronie www.50climateleaders.com/

Data publikacji: 22.09.2020
Przeczytaj również

Technologia:
Jak będzie wyglądała przyszłość przemysłu mody?

O produkcji na żądanie oraz o trendach na rynku odzieżowym rozmawia z nami Łukasz Werski, Sales Manager Poland, Kornit Digital… więcej »

Technologia:
Co łączy biustonosze Corin ze światem nauki, medycyny i robotyki?

Rozwój eksportowej i krajowej sprzedaży firmy Corin w dużej mierze wynika z prac jej działu B+R. Dział badawczo-rozwojowy… więcej »

Handel:
Jak technologia 5G zrewolucjonizuje modę i handel detaliczny

Technologia 5G zrewolucjonizuje branże mody i handlu detalicznego. Według raportu firmy McKinsey zatytułowanego State of Fashion 2022, więcej »