AMANN stawia na zrównoważony rozwój

Producent nici AMANN znalazł się w pierwszej 50. na liście liderów zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

Nici do szycia są stosowane w większości gałęzi przemysłu i można je znaleźć we wszystkich rodzajach produktów. Jednak każdego roku na całym świecie generowanych jest około 92 milionów ton odpadów tekstylnych, z których tylko niewielki procent jest skutecznie poddawany recyklingowi – a reszta trafia do spalania lub na wysypiska śmieci. Grupa AMANN jest świadoma potrzeby większego zrównoważonego rozwoju w przemyśle tekstylnym i pionierskich sposobów wprowadzania pozytywnych zmian w całej branży. Dlatego AMANN przystąpił do inicjatywy ONZ Global Compact już na początku 2019 r.

W tym roku Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) nominowała 50 światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu – wśród nich firmę AMANN. ONZ wyprodukowało krótki film dla każdej z 50 wybranych firm na całym świecie, ilustrujący szczególne zaangażowanie danej firmy w zrównoważony rozwój i ochronę klimatu.

Na YouTube można obejrzeć krótki film o grupie AMANN: youtu.be/FI8J5o7XzRY

Więcej na temat Top 50. liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu na stronie www.50climateleaders.com/

Data publikacji: 22.09.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
Powstaje platforma do zarządzania odpadami włókienniczymi
PIOT Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego od czerwca 2017 roku realizuje projekt ENTeR. Koncentruje się on na redukcji odpadów, aby zapobiec wyczerpaniu… więcej »
Technologia:
Innowacyjne wyroby z bawełny to przyszłość branży
O misji Izby Bawełny, jej celach na najbliższe lata, a także o problemach sektora, mitach narosłych wokół bawełny i przyszłości tego surowca w branży mody opowiada nowy… więcej »
Targi:
ITMA: nowe technologie i trendy
„Innowacje w świecie tekstyliów” to hasło przewodnie 18. edycji targów technologii dla przemysłu lekkiego ITMA. Tegoroczna odsłona organizowanej co cztery lata imprezy… więcej »