Baltic Fashion & Textile Vilnius 2016

W dniach od 29 września do 1 października 2016 r. w Wilnie odbędą się 25. Międzynarodowe Targi Mody, Tekstyliów i Innowacji Baltic Fashion & Textile Vilnius.

Impreza, ulokowana w Litewskim Centrum Kongresowo-Wystawienniczym LITEXPO (al. Laisves 5), jest miejscem prezentacji m.in. kolekcji odzieżowych, tekstyliów, surowców oraz dodatków odzieżowych, a także technologii dla przemysłu lekkiego. W ciągu ostatnich czterech edycji targi zyskały znaczącą pozycję na rynku w krajach bałtyckich. – Naszym celem jest wyjście naprzeciw potrzebom wystawców i zwiedzających, tak aby utrzymać tempo wzrostu i stworzyć optymalne warunki dla przyszłej koncepcji targów Baltic Fashion & Textile Vilnius – tłumaczą organizatorzy.

WYBRANE STATYSTYKI 2015:
– Całkowita powierzchnia wystawiennicza: 8.560 m2.
– 400 uczestników z 22 krajów (Białoruś, Chiny, Estonia, Finlandia, Francja, Nimcy, Grecja, Indie, Włochy, Łotwa, Litwa, Nepal, Pakistan, Polska, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Ukraina). Uczestnicy zagraniczni – 34%, uczestnicy z Litwy – 66%.
– Prezentowane produkty: tekstylia i wnętrza – 39%; moda i styl – 41%; skóra, obuwie i wyroby rzemieślnicze – 11%; maszyny, logistyka, usługi i inne – 9%.
– 11 000 profesjonalnych zwiedzających z 25 krajów. Największa frekwencja z Litwy, Łotwy, Szwecji, Estonii, Norwegii , Finlandii oraz z Rosji.

Więcej informacji na stronie: www.baltictextile.eu/vilnius

Kontakt:
Vilma Akelaitiene,
Menedżer Targów Baltic Fashion & Textile Vilnius
info@baltictextile.eu,  tel. +370 5 2721323

BFT-Vilnius_logo-color_OK

Data publikacji: 16.05.2016
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »