Bielizna na salonach

amoena

W łódzkim Centrum Promocji Mody, 15 października br. odbyła się trzecia edycja „Salonu bielizny” i „Body Wear Poland”. Targi z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem branży. Regularnie rośnie liczba uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

W tym roku ponad czterdziestu producentów i importerów bielizny zaprezentowało swoje aktualne kolekcje oraz prototypy, które już niedługo pojawią się w regularnej ofercie rynkowej. Rozwiązania technologiczne i półfabrykaty do produkcji bielizny pokazało siedem firm, wystawiających się w ramach „Body Wear Poland”. Wśród nich nie zabrakło Allcompu, Amanna czy Haftu.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom targów bogaty program wydarzeń. Większość z obecnych czekała z niecierpliwością do godziny 15, kiedy odbył się pokaz nowości i bestsellerów wystawców, poprowadzony przez Katarzynę Sałatę z doBRAkreacja.pl. Wszystkie marki zaprezentowały pieczołowicie wybrane modele biustonoszy. W naszej galerii prezentujemy niektóre z omawianych podczas pokazu propozycji wystawców.

Finał targów stanowił pokaz kolekcji wiosna-lato 2017, przed którym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Bra Wnętrze 2016”. W tej edycji konkurs objął dwie kategorie: „Legendarny sklep” oraz „Wschodząca gwiazda”. Pierwszy z przyznawanych tytułów otrzymał salon Princessa ze Szczecina, natomiast drugi przypadł w udziale firmie Lejdis z Biskupca.

W rozmowach targowych przewijał się temat organizacji kolejnych edycji. Wystawcy zastanawiali się, czy jest potrzeba spotykania się dwa razy w roku oraz czy targi powinny trwać dwa dni, a nie jak dotąd – jeden dzień. Przeważała opinia o konieczności udziału w targach raz do roku – właśnie jesienią. Natomiast co do liczby dni targowych, zdania były podzielone. Część wystawców doceniała skoncentrowany, spójny i dynamiczny charakter imprezy. Jednak dość liczna grupa uczestników wskazywała na brak czasu do realizacji wszystkich celów, związanych z obecnością na targach.

Producenci i importerzy bielizny uczestniczący w „Salonie bielizny” zarówno debiutujący w tym roku w roli wystawców, jak też firmy uczestniczące w targach od pierwszej edycji, byli usatysfakcjonowani z udziału i zapowiadają swoją obecność w przyszłości. (opr. ab)

Data publikacji: 19.10.2016
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »