Bread & Butter: Müller i 40 partyzantów

fot.: http://www.breadandbutter.com/

Swoją wytrwałością i determinacją szef targów Karl-Heinz Müller przypomina wańkę-wstańkę. Mimo insolwencji „Bread & Butter” minimalistyczna wersja giełdy odbyła się pod nazwą „Back to the street”. Wystawców było 40, a plany na lipcową edycję powoli się konkretyzują.

Po ogłoszeniu bankructwa targi Bread & Butter skurczyły się do 40 wystawców i odbyły prowizorycznie pod nazwą „Back to the street” w siedzibie firmy Karl-Heinza Müllera, organizatora wystawy. Na wzniesionych w biurze Bread & Butter stanowiskach znalazły się takie marki jak Herrlicher, Nigel Cabourn czy KOI. W podwórku tymczasowe showroomy zbudowały między innymi Denham i Drykorn. Atmosfera była bardzo familijna. „Nie jesteśmy tu z solidarności”, wyjaśnił Torsten Widarzik z firmy Campus, „ale dlatego, że najlepsze targi przestały istnieć.” Sam Karl-Heinz Müller, choć ma za sobą upadek z dużej wysokości a lądowanie było twarde, bynajmniej nie daje za wygraną.

To mocno improwizowane zebranie czterdziestki wiernych Müllerowi firm było z jego strony zaledwie „znakiem życia”. W lecie planuje powrót na deski byłego lotniska Tempelhof. Od 2 do 4 lipca – czyli przed terminem pozostałych targów – Müller chce zorganizować nową giełdę o zmienionym koncepcie: cena za metr kwadratowy powierzchni ma być niższa, a grupa docelowa bardziej przejrzysta. Powstaną specjalne strefy dla agentów handlowych i obszary, na które wstęp będą mieli również konsumenci. Portfolio ma zostać poszerzone o marki z innych dziedzin, nie tylko mody. Branża z napięciem oczekuje kolejnego ruchu Müllera.

Data publikacji: 6.02.2015
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2022 odbyły się z sukcesem po dwuletniej przerwie

11 edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow już za nami. Oferta wystawców i wystąpienia na konferencji Retail Congress… więcej »

Targi:
Zbliża się 8. edycja targów dla producentów odzieży Fast Textile

W dniach 15-17 listopada 2022 w PTAK Warsaw Expo odbędzie się ósma edycja Fast Textile. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. dostawcy… więcej »

Targi:
RetailShow 2022 – targi wyposażenia dla sklepów

Przedstawiciele branży handlowej spotkają się 23-24 listopada br. na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Sklepów RetailShow w Centrum EXPO… więcej »

Jedna myśl nt. „Bread & Butter: Müller i 40 partyzantów

  1. Pingback: Bread & Butter w rękach Zalando | FASHIONBUSINESS.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.