Bread & Butter w rękach Zalando

David Schneider

Sklep internetowy Zalando przejmuje berlińskie targi mody streetwearowej Bread & Butter.

Wygląda na to, że branżowa formuła znanych światowych targów odzieży dżinsowej i streetwearowej dobiega końca. Po kłopotach z zimową edycją (patrz artykuły: https://fashionbusiness.pl/bread-butter-muller-i-40-partyzantow/, https://fashionbusiness.pl/wokol-targow-w-berlinie-wrze/) organizator Bread & Butter, Karl-Heinz Müller postanowił sprzedać imprezę niemieckiemu e-sklepowi Zalando, który zresztą  też ma główną siedzibę w Berlinie.

– Targi mody Bread & Butter są już od wielu lat silną marką na międzynarodowym rynku. Współpraca z nimi jest więc dla nas fantastyczną okazją, aby wejść na ten rynek – komentuje David Schneider, członek zarządu Zalando. – Bread & Butter, jak również cały zespół Zalando, głęboko wierzy w przyszłość Berlina jako stolicy mody. Nasza współpraca będzie polegała na stworzeniu silnej, prokonsumenckiej koncepcji tego wydarzenia.

Pierwsza impreza zorganizowana we współpracy z Zalando odbędzie się w 2016 roku, ze zmienioną koncepcją skupioną na konsumentach. Więcej informacji na ten temat będzie dostępnych pod koniec lata. Natomiast najbliższa edycja Bread & Butter zorganizowana jeszcze w dotychczasowej formule będzie miała miejsce na terenie byłego lotniska Tempelhof w Berlinie w dniach 7–9 lipca. Goście zastaną znany już podział na sektory Contemporary Mens & Womenswear, Superior Fashion, Denim & Urbanwear, Sport & Streetwear, L.O.C.K. oraz Fire Dept, ale także nową strefę Design & Agents, w której schronienie znajdą projektanci i agencje modowe. Podczas tej edycji Bread & Butter więcej uwagi poświęci młodym, innowacyjnym, awangardowym markom zarówno z zakresu mody, jak i sportu, zdrowia i wellness, komunikacji czy lifestyle’u. Wspólnym mianownikiem dla nich wszystkich będzie ekorozwój oraz bezpłatna możliwość wzięcia udziału w targach: ekologiczne firmy w początkowym etapie rozwoju muszą złożyć odpowiednie podanie i przekonać organizatorów o swoim trwałym i „zielonym“ koncepcie.

Data publikacji: 12.06.2015
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »

Jedna myśl nt. „Bread & Butter w rękach Zalando

  1. Pingback: Nowe wcielenie Bread & Butter | FASHIONBUSINESS.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.