Chińczycy pełni optymizmu

15-17 lipca odbyły się targi CHIC Shenzhen, Intertextile, Yarn Expo i PH Value. Połączone imprezy poświęcone modzie, tkaninom i przędzom zgromadziły ponad 2 tysiące wystawców i 42 374 odwiedzających.

Targi w chińskim mieście Shenzhen zostały zorganizowane z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków bezpieczeństwa i higieny, aby zapobiec
infekcjom. Odwiedzający musieli rejestrować się w specjalnej aplikacji monitorującej ich przemieszczanie się, a goście z obszarów zwiększonego ryzyka dodatkowo przedstawić wyniki negatywnego testu RNA.

Mimo niesprzyjających okoliczności, sporo firm zdecydowało się jednak na udział w targach, a organizatorzy deklarują, że wyniki przekroczyły ich oczekiwania. Jak mówi Chen Dapeng, prezes targów odzieżowych CHIC i China National Garment Association: – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy powitać na CHIC dwukrotnie więcej odwiedzających niż oczekiwaliśmy. Nasi kupcy przyjechali nawet ze Szwajcarii, USA, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Rosji. Uczestnicy rynku jednogłośnie potwierdzili, jak niezwykle ważne dla wznowienia działalności było spotkanie na wspólnej platformie. Potrzeba osobistych spotkań jest ogromna. Uczestnicy intensywnie wykorzystywali spotkania matchmakingowe i chętnie brali udział w wykładach oraz dyskusjach. Kierunek rozwoju rynku jest pozytywny, zapotrzebowanie konsumentów rośnie, sytuacja poprawia się.

Optymizm prezesa targów wynika też zapewne z ostatnich danych, które pokazują, że gospodarka chińska wraca na normalne tory. Handel zagraniczny Państwa Środka wzrósł w czerwcu o 1,5%. Eksperci uważają, że w drugim kwartale roku możliwy jest wzrost o ponad 3%. Popyt konsumencki rośnie, a produkcja przemysłowa i sektor usług ponownie nabierają rozpędu.

Kolekcje na CHIC Shenzhen były zaprezentowane w 13 segmentach, m.in.: URBAN VIEW (moda męska), DENIM WORLD (dżins), NEW LOOK (moda damska), HERITAGE (skóra i futra), CHIC TAILORING (odzież na miarę), IMPULSES (kolekcje projektantów), BAGS & SHOES (torby i dodatki), SECRET STARS (akcesoria), YOUNG BLOOD ( streetwear), CHIC KIDZ (moda dziecięca), FUTURE LINK (nowe technologie).

Targom towarzyszyło dużo wydarzeń match makingowych, dzięki którym można było nawiązać kontakty biznesowe. Zorganizowano także konferencję na temat przyszłości branży fashion oraz wykłady poświęcone odpowiedzialności społecznej, kreatywnemu designowi, łańcuchom dostaw i trendom.

Ci, którzy nie mogli przybyć osobiście na targi, mieli do dyspozycji aplikację CHIC online, która umożliwiała łączenie się z wystawcami i oglądanie kolekcji. Przetestowana na kwietniowej wirtualnej edycji tagów CHIC aplikacja i tym razem się sprawdziła – zarejestrowano ponad 180 000 kliknięć i ponad 14 000 próśb o kontakt.

Kolejna edycja targów CHIC zaplanowana jest w Szanghaju na 25-27 września 2020.

Data publikacji: 10.08.2020
Przeczytaj również

Targi:
Targi Mody Poznań z Targiem Ekologicznym

Poznańskie targi odzieży i obuwia zostały przesunięte na późniejszy termin (29-30 sierpnia) i połączone z Letnim Targiem Ekologicznym.… więcej »

Targi:
Targi ILM Offenbach odwołane

Najbliższa edycja targów artykułów skórzanych ILM w Offenbach została odwołana. Impreza była zaplanowana na 5 - 7 września… więcej »

Targi:
Warszawski Fashion Market Square już we wrześniu

Już tej jesieni Fashion Market Square zawita do Warszawy i Wrocławia. Na targach znajdą coś dla siebie miłośnicy fashion, eko mody oraz… więcej »