Dominika Syczyńska zwyciężczynią Fashion Designer Awards

Dominika Syczyńska

11 maja odbył się finał 8. edycji Fashion Designer Awards. 10-ciu młodych projektantów zaprezentowało kolekcje w klimacie “Tribiute to colours”. Finał uświetnił także pokaz Yarona Minkowskiego z Izraela, który był gościem honorowym oraz przewodniczącym jury. Zwyciężczynią konkursu FDA została Dominika Syczyńska z Gliwic.

Uznanie jury (m.in.: Joanny Horodyńskiej, Michała Szulca, Doroty Williams, Macedemian Girl, Agnieszki Maciejak, Lidii Kality, duetu Bizuu, Tomasza Ossolińskiego, Andrzeja Fodera, Mariety Żukowskiej, Pauliny Sykut – Jeżyny) zyskał projekt, który był połączniem oryginalnego pomysłu i rękodzieła. Projektantka samodzielnie stworzyła tkaniny, wykorzystała do tego tradycyjne rzemiosło i nowinki techniczne. – Jest tak, jak sobie wymarzyłam. Ciężko pracowałam, by stanąć na podium. Cieszę się, że dostałam ogromny kredyt zaufania od tak zacnego grona jury. Dziękuję – skomentowała wygraną Dominika Syczyńska i zapowiedziała, że to dopiero początek.
Zwyciężczyni otrzymała m.in. czek na 15 000 zł od MSKPU, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża od partnera strategicznego Whirlpool, zaproszenie do kampanii „Szósty zmysł projektanta”, zaproszenie do współpracy z marką AVON przy sesji do lookboo’ka, staż w magazynie „Twój Styl”, sesję zdjęciową w magazynie Whitemad, warsztaty z Alberto Campagnolo (wieloletnim doradcą marketingu Giorgio Armani) 2,5 letnie stypendium od MSKPU oraz nagrodę specjalną – staż w atelier u Yarona Minkowskiego w Tel Avivie.

– Kiedy patrzę na młodych projektantów, jestem trochę zazdrosny. Przypomina mi się moment, kiedy sam odbierałem podobną nagrodę w Dusseldorfie. Wydaje się, że to było wczoraj, a przecież w branży pracuję niemal od 30 lat. To spotkanie jest szalenie inspirujące. Przed finalistami wiele wyzwań, ale uważam, że trzeba stawiać na młodość. Cieszę się, że zostałem zaproszony przez Joannę Sokołowską – Pronobis do największego w Polsce konkursu promującego młode talenty. Czekam na Dominikę w swoim atelier w Tel Avivie – powiedział Yaron Minkowski, przewodniczący jury.

Drugie miejsce zajął Dastin Poraziński, który wygrał kurs specjalistyczny i 2,5-letnie stypendium od MSKPU oraz zaproszenie do kampanii „Szósty zmysł projektanta” marki Whirlpool.  Na trzecim miejscu znalazła się Sophie Kula, która dostała zaproszenie do kampanii „Szósty zmysł projektanta” marki Whirlpool oraz staż w MSKPU. Specjalne wyróżnienia otrzymali Dastin Poraziński – „Magnetyczna osobowość” – od portalu fashionpost.pl oraz Antonina Wojtaszek (najmłodsza, 16-letnia uczestniczka FDA) – staż w departamencie stylizacji i charakteryzacji w telewizji TVN oraz staż w atelier marki Bizuu.

 

– Jestem niesamowitą szczęściarą, bo od 8 lat robię projekt i każdego roku sprawia mi to przyjemność. Pracuję z najlepszymi w branży, którzy są moimi jurorami, a tegoroczni finaliści są nie tylko piekielnie zdolni ale również są znakomitymi ambasadorami 8. edycji – podsumowała pomysłodawczyni i producentka Fashion Designers Awards Joanna Sokołowska – Pronobis.

Zdjęcia: AKPA

Data publikacji: 12.05.2016
Przeczytaj również

Konkursy:
Konkurs Loyalty Heroes 2024 rozstrzygnięty!

Loyalty Heroes to konkurs na najlepsze działania lojalnościowe w Polsce organizowany przez brave conferences.  17 kwietnia 2024 r. w hotelu… więcej »

Konkursy:
Konkurs Loyalty Heroes 2024. Znamy listę nominowanych!

Loyalty Heroes 2024 – to już III edycja konkursu na najlepsze działania lojalnościowe w Polsce organizowana przez brave conferences.  19… więcej »

Konkursy:
Pokaz Dyplomowy SAPU: “Freak Show” Julii Korzeniowskiej zdobyło tytuł Kolekcji Roku 2024!

Na wybiegu w Centrum Konferencyjnym Open Source zobaczyliśmy 49 kolekcji dyplomowych absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz… więcej »