Ellen von Unwerth autorką kwietniowej okładki Vogue Polska

W świecie fotografii jest prawdziwą ikoną. Ellen von Unwerth sfotografowała polskie top modelki Kasię Struss i Olę Rudnicką w sesji okładkowej najnowszego numeru Vogue Polska. Numer pojawił się na rynku 14 marca.

Przed jej obiektywem stawały Kate Moss, Naomi Campbell, Claudia Schiffer; fotografuje kampanie Ralpha Laurena, Diora i wielu innych. Światowej sławy fotografka Ellen von Unwerth była nie tylko gościem Vogue Polska Festiwal, ale stanęła także za obiektywem sesji okładkowej do kwietniowego wydania magazynu. Inspiracją do sesji, na której spotkały się Kasia Struss i Ola Rudnicka była postać Maty Hari. W zmysłowych stylizacjach autorstwa Catherine Baby polskie modelki pozowały we wnętrzach Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz hotelu Warszawa.

W najnowszym numerze magazyn żegna także legendę mody. Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku. Kiedy jako mały chłopiec zobaczył obraz „Voltaire spotyka pruskiego cesarza” krzyknął podobno: „Tak powinno wyglądać życie”. O fenomenie artysty, świetnego marketingowca i przede wszystkim wizjonera, który kolekcjami Chanel po swojemu opowiadał historię o świecie Mademoiselle, pisze Piotr Zachara. Z kolei redaktorka mody Vogue Polska, Ewelina Dziewiela przybliża czytelnikom postać następczyni Kaisera, Virginie Viard. Kim jest skromna Francuzka, która do tej pory pozostawała w cieniu mistrza? Studiowała kostiumografię w Lyonie i była m.in. autorką kostiumów do filmów Kieślowskiego. Do Chanel trafiła przypadkiem. Dostała się na staż i została u boku Karla przez ponad 30 lat. Należała do jego najbardziej zaufanych współpracowników, od 19 lat odpowiadając za realizację jego wizji we wszystkich kolekcjach francuskiego domu mody. Branża z zapartym tchem będzie czekać na jej debiutancką kolekcję.

Ponadto w numerze tekst o Janie Bajtliku, trzydziestolatku z dyplomem grafiki warszawskiej ASP. Świat usłyszał o nim za sprawą jego współpracy z domem mody Hermès, dla którego zaprojektował chusty z przewrotną wizją Warszawy. O tradycyjnych technikach pracy, twórczych poszukiwaniach, skupieniu i spotkaniu z przedstawicielami Hermès Bajtlik opowiedział Basi Czyżewskiej.

W dziale kultury przeczytamy m.in. o spektaklu „Cześć i chwała bohaterkom” w reżyserii Michała Walczaka, wystawie fotografii autorstwa Chrisa Niedenthala, a także o książce „Własny pokój” Virginii Woolf w nowym przekładzie Agnieszki Graff. Kolejne, majowe wydanie magazynu 11 kwietnia 2019 roku.

Vogue_kwiecień_Podwójna agentka Ellen Von Unwerth 1

źródło: materiały prasowe

Data publikacji: 18.03.2019
Przeczytaj również

Aktualności:
“Fashion and Technology” hasłem przewodnim Cracow Fashion Week

Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce odbędzie się już 17-26 marca 2024 r., a rozpocznie je Pokaz Dyplomowy SAPU – Cracow… więcej »

Aktualności:
Firma edrone pozyskała 20 mln na rozwój w Polsce i Brazylii

edrone – firma tworząca system Marketing Automation i CRM dedykowany dla e-commerce ogłosiła kolejną rundę finansowania. Fundusze, w tym… więcej »

Aktualności:
Ranking blogów w e-commerce dla branży moda. Sprawdź, kto jest liderem

Sklepy internetowe z branży modowej mają na swoich blogach średnio 683 opublikowane artykuły, które generują około 48 tys. odwiedzin… więcej »