EuroShop RetailDesign Award: najważniejsza jest oryginalność

fot. https://www.rinascente.it/rinascente/en/store/78/rome/

26 kwietnia w Szanghaju Targi Düsseldorf zaprezentowały zwycięzców tegorocznej edycji konkursu EuroShop RetailDesign Award. Serca jurorów podbiły sklepy z Hiszpanii, Włoch i Polski. 

Zwycięzca z Polski to sklep Vèlo7 z Poznania oferujący wysokiej jakości sprzęt rowerowy. De Vinos y Viandas, to nagrodzony sklep z winami z północnej Hiszpanii. Natomiast jedynym zwycięzcą reprezentującym branżę modową został włoski La Rinascente.

Położony pomiędzy rzymską Fontanną di Trevi i Schodami Hiszpańskimi, dom handlowy La Rinascente ma powierzchnię 14 000 metrów kwadratowych. Każde z ośmiu pięter zostało zaprojektowane przez innego architekta. Projekt sklepu łączy w sobie nowoczesne, lekkie elementy z bogatymi kolorami i świeżymi wzorami. Żywy żółty zestawiony jest z czarno-białym wzorem płytek, a historia łączy się z nowoczesnością na parterze, gdzie można znaleźć Aqua Virgo. To akwedukt, który powstał w czasach Cezara Augusta, w 19 r.p.n.e. i nadal zaopatruje w wodę pobliskie fontanny – jedną z nich jest znajdująca się w pobliżu sklepu Fontanna di Trevii. Na dużym wewnętrznym dziedzińcu domu towarowego mieści się niewielki budynek z początków ubiegłego wieku nazywany Plazetto, co oznacza “pałac w pałacu”. Z tarasu roztacza się widok na panoramę Rzymu.

LaRinascente_1

LaRinascente_2

Data publikacji: 22.05.2018
Przeczytaj również

Konkursy:
Studenci z Radomia zaprojektowali kolekcje kapsułowe dla CCC

Grupa CCC we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu rozstrzygnęła konkurs „Zaprojektuj… więcej »

Konkursy:
Najlepsza kolekcja dyplomowa SAPU wybrana!

Anna Szczygieł kolekcją „That’s The Way I Am” wygrała Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie.… więcej »

Konkursy:
Design by Śliwka Nałęczowska: konkurs na nadruk na T-shircie

Marka Śliwka Nałęczowska już po raz czwarty organizuje konkurs Design by Śliwka Nałęczowska. Młodzi artyści mają za zadanie… więcej »