FashionPhilosophy – święto mody w Łodzi

Fot. Lukasz Szelag/ Moda Forte

Ponad 30 pokazów premierowych kolekcji na sezon jesień-zima 2016/2017, wystawa kolekcji Gianni Versace, Strefa Showroom, szkolenia Let them know – to wszystko odbędzie się podczas 14 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi.  Wiosenna edycja imprezy odbędzie się w terminie 19-24 kwietnia.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to jedyna impreza w kraju, która spełnia wymogi światowych Tygodni Mody. Podczas wiosennej edycji FWP na wybiegach Designer Avenue, Studio i Off out Off Schedule królować będą premierowe kolekcje przygotowane przez projektantów i marki. Zobaczymy pokazy Evy Minge, Natashy Pavluchenko, Kędziorek, Jarosława Ewerta, Wojtka Wyzy, Mateusza Pukło, MSL, Marion Roscher, Mary Gibucci, AB (Agnieszka Bonisławska), Piotra Drzała, Milov, Ptaszek, Angeliki Józefczyk, Anny Haryckiej, Martyny Miłosz, Przemysława Nowaka oraz Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz. Rada Programowa 14. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland wybrała do pokazów kolekcje Marty Kuszyńskiej, Klaudii Markiewicz, Malgrau, Modelove, szczesny, Khategat, Zwyrd, Ewy Leśniewskiej Van Hoyden, AP – Anny Pawluk oraz Girl Little Boy.

Tradycją Fashion Week Poland są  pokazy kolekcji zagranicznych kreatorów. W ramach partnerskiej współpracy z europejskimi fashion weekami wiosną w Łodzi gościć będziemy: Carlosa Gila z Lisboa Fashion Week, Martę Wachholtz z Lviv Fashion Week oraz Mladena Milovojevica Barona z Serbia Fashion Week.

Fashion Week Poland to nie tylko pokazy, ale także liczne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie wystawa Gianni Versace – Private Collection/by Antonio Caravano. Po raz  pierwszy w Polsce pokazane zostaną oryginalne projekty autorstwa Gianniego Versace, które prezentowane były na najważniejszych wybiegach przez światowej sławy modelki, między innymi: Naomi Campbell, Lindę Evangelistę, Christy Turlington. Stroje powstały w latach 80. i 90. XX wieku. Wystawa zorganizowana została w hołdzie Gianniemu Versace, którego dwudziesta rocznica śmierci obchodzona będzie w 2017 roku. Kolekcja została już zaprezentowana w Monaco, Miami i Neapolu.

W ramach cyklu  Let Them Know  obędą się szkolenia: „Fabryka możliwości czyli jak odkryć swoje mocne strony”- prowadzone przez Ewę Mordalską oraz blok zorganizowany przez Mentalway – Michała Wawrzyniaka.

Głodni modowych wrażeń z pewnością zainteresują się wizytą w strefie Showroom, gdzie kilkudziesięciu projektantów prezentować będzie unikatową odzież, biżuterię i dodatki. Showroom jest miejscem, w którym możliwy będzie zakup autorskich projektów. Strefa ta jest szczególnie lubiana przez gości, ponieważ zaskakuje swoją oryginalnością i każdorazowo zmieniającą się ofertą. To, co jest najbardziej unikalne to możliwość spotkania z projektantem, porozmawiania o jego kolekcji czy inspiracjach.

Data publikacji: 2.04.2016
Przeczytaj również

Aktualności:
Prawnicy o koronakryzysie w modzie

Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy Uniwersytetu Śląskiego zainicjowało badania, mające ustalić, jak radzi sobie sektor odzieżowy w Polsce… więcej »

Aktualności:
II Ogólnopolski #DzienSzpilek już 25 września

Ogólnopolski #DzienSzpilek to zainicjowane rok temu przez Moliera 2 akcja społeczna, mająca na celu pomoc dzieciom z fundacji Na Ratunek… więcej »

Aktualności:
Shopping Experience Powered w Galerii Mokotów

18 - 19 września w Galerii Mokotów będzie miała miejsce kolejna edycja Shopping Experience powered by Vogue – wydarzenia dla modowych… więcej »