Fast Fashion przenosi się do Warszawy

Wiosenna edycja Fast Fashion, która odbyła się 4–6 marca 2016, ostatni raz gościła w Ptak Fashion City w Rzgowie. Jesienią targi przenoszą się do podwarszawskiego Nadarzyna na tereny Ptak Warsaw Expo.

Podczas 4. edycji Fast Fashion w Ptak Fashion City gościły zagraniczne marki odzieżowe, w tym producenci z Bangladeszu, Ukrainy, Czech, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Nepalu i Egiptu. Głównym celem imprezy była jednak promocja polskiego przemysłu modowego. Na terenie targów można było zobaczyć pokazy najnowszych kreacji polskich producentów – w tym firm działających na co dzień w Ptaku. Gwoździem programu był pokaz PtakModa.com Select by Maciej Zień, w ramach którego projektant pokazał swoje stylizacje stworzone na bazie kolekcji Domu Mody Polskich Producentów Ptak Moda.

Po raz kolejny targi odwiedziła Anna Fendi. Włoska projektantka wybrała najlepsze polskie firmy odzieżowe 4. edycji Fast Fashion. Pierwsze miejsce przyznała Muzie, drugie – L’Attore, trzecie – By Mielczarkowski, wyróżnienie zaś powędrowało do Sempre.

Tradycją Międzynarodowych Targów Mody jest ceremonia rozdania Złotych Manekinów – nagród dla najlepszych marek odzieżowych, kolekcji i producentów. W tym sezonie zwycięzcami zostali: Modern Line – w kategorii najlepszy polski producent, Paparazzi – odkrycie roku, Ficcarelli – najlepszy projektant, Sempre – najlepsza marka, Klaudia Styl – najlepszy produkt.

Przyznano także nagrody dla najlepszych wystawców. Pierwsze miejsce zdobył Darexim, drugie – Queen & Princess, trzecie – Two Moon.

Z kolei laureatami konkursu dla młodych projektantów Young Fashion Award 2016 zostali: Patrycja Bryszewska, Politechnika Łódzka, Małgorzata Kryger, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi, oraz Kamil Hala, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 16–18 września 2016 w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie.

Data publikacji: 23.03.2016
Przeczytaj również

Targi:
We Frankfurcie startują nowe targi mody. Organizatorzy mają ambitne plany

Impreza o nazwie Val:ue zaplanowana jest na 18-20 stycznia 2022, równolegle z Frankfurt Fashion Week. Targi mają stanowić… więcej »

Targi:
SILMO Paris 2021: Trendy w modzie okularowej i przyszłość branży optycznej

Od 24 do 27 września targi SILMO Paris, po dwóch latach przerwy, znowu staną się miejscem bezpośrednich spotkań w tzw. realu, gdzie… więcej »

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »