Hi!Fashion – relacja z pokazu Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

Fot. Roman Butym

Kraków po raz kolejny stał się prawdziwą stolicą mody! Młodzi projektanci z SAPU pokazali swoje nowatorskie projekty szerokiej publiczności udowadniając, że to oni kreują nowe trendy i zmieniają polską modę!

Hi!Fashion to pokaz semestralny jednej z najważniejszych szkół modowych w Polsce. Każdego roku słuchacze SAPU prezentują przygotowane podczas zajęć sylwetki. Pod czujnym okiem wykładowców, będących czynnie działającymi projektantami oraz pedagogami młodzi artyści tworzą kreatywne i oryginalne rozwiązania, które w tym roku zostały zaprezentowane 3 czerwca 2023 r. w Klubie Studio w Krakowie.

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć modelki oraz modeli z krakowskiej Agencji Reklamex. Widownia podziwiała efekty pracy studentów I i II roku SAPU, którzy otrzymali od wykładowców dwa kreatywne zadania. I rok miał wykonać projekt z surowej tkaniny bawełnianej. Szukając inspiracji w obiektach niezwiązanych bezpośrednio z modą, studenci zaprojektowali ubiory o spektakularnym, rzeźbiarskim charakterze, w których współczesne i nowoczesne podejście było istotniejsze niż aspekt użytkowy. II rok miał za zadanie zaprojektować nowoczesne kreacje będące wariacjami na temat prochowca.

Podczas sobotniego wydarzenia swoje kolekcje zaprezentowali również: Sofia Bilyk, Monika Čopáková, Ogulcan Kesimoglu, Lea Saboslajová oraz Denis Zvalčák, którzy ukończyli międzynarodową Fashion Design School.

Wiele projektów zostało stworzonych zgodnie z zasadami mody zrównoważonej. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru od wielu lat stara się podążać w kierunku mody odpowiedzialnej oraz “zero waste”. Kształcąc nowe pokolenia designerów stara się uwrażliwiać ich na kwestie związane z ochroną środowiska i dbaniem o klimat. Również organizując jeden z największych pokazów mody w Polsce, Cracow Fashion Week kieruje się hasłem „Fashion & Ecology”.

Podczas Pokazu Hi!Fashion zostały przyznane specjalne nagrody dla najlepszych projektów. Otrzymały je Liubov Babitskaia (Fashion Design School), Julia Głowacka (I rok SAPU) oraz Weronika Wiśniowska (II rok SAPU). Projektantki będą mogły wziąć bezpłatny udział w wybranych, wakacyjnych kursach organizowanych przez Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz w profesjonalnej sesji zdjęciowej w Szkole Kreatywnej Fotografii.

Więcej informacji o SAPU znajduje się na stronie: www.ksa.edu.pl/szkola-mody

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Cracow School of Art and Fashion Design, Szkoła Kreatywnej Fotografii

Wszystkie sylwetki pokazowe znajdziecie na blogu KSA:

Data publikacji: 7.06.2023
Przeczytaj również

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Aktualności:
LPP wyjaśnia proces wyjścia z rynku rosyjskiego i dementuje informacje Hindenburg Research

Spółka wyjaśnia, iż wbrew informacjom zawartym w materiale Hindenburg Research, od maja 2022 roku nie prowadzi na terenie Rosji działalności… więcej »