Innowacje w Japonii

6-9 kwietnia 2016 w Osace odbędzie się 11. edycja targów JIMA poświęconych technologiom do produkcji odzieży. Temat przewodni nadchodzącej imprezy to „Innowacyjne rozwiązania oraz zaawansowane procesy technologiczne”.

Targi „JIAM 2016 OSAKA” są organizowane przez Japan Sewing Machinery Manufactures Association (JASMA).  Najbliższa edycja będzie gościła wystawców z 13 krajów. Już teraz, siedem miesięcy przed targami, zarezerwowane jest 87% powierzchni wystawienniczej, co świadczy o większym zainteresowaniu imprezą, niż w poprzednich edycjach. Aplikacje wciąż napływają, dlatego bardzo możliwe, że organizator zdecyduje się powiększyć teren wystawy.

Organizatorzy zapowiadają liczne wykłady i prezentacje, które będą towarzyszyły wydarzeniu. Jednym z ważniejszych tematów będzie ożywienie przemysłu włókienniczego w Japonii i podkreślenie siły produktów „made in Japan”. Odbędzie się również sesja zatytułowana „Wizja przyszłości w produkcji odzieży – gdzie jakość spotyka się z innowacyjnością” prowadzona przez Kai-Marcus Zahn, dyrektora Z&Z Consulting. Sesja przedstawi przykłady procesów produkcji w odniesieniu do trendu „Industry 4.0” w europejskim przemyśle szwalniczym. Pokaże również nowe modele biznesowe dostosowane do japońskiego systemu produkcji.

Zlokalizowana w strefach B i C wystawa „Home Sewing Zone” zaprezentuje maszyny do szycia oraz związane z nimi akcesoria do domowego użytku. Obszar zatytułowany „Radość tworzenia i przyjemność dzielenia – nowy styl domowego szycia” dostarczy pomysłów jak z przyjemnością tworzyć przy użyciu domowej maszyny do szycia. Odwiedzający będą mogli skorzystać także z wielu warsztatów organizowanych przez producentów.

Ważnym elementem targów jest również strefa „New Business Matching Zone”, czyli platforma sprzyjająca nawiązywaniu nowych relacji biznesowych. Dla uczestników są dostępni zarówno tłumacze, którzy ułatwią komunikację z potencjalnymi kupcami, jak również doradcy handlowi, którzy dostarczą wiedzy na temat zasad importu i exportu w danych krajach.

Data publikacji: 28.09.2015
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »