ITMA 2023: Dokąd zmierza transformacja przemysłu tekstylno-odzieżowego

Od 8 do 14 czerwca 2023 r. w Fiera Milano Rho w Mediolanie będą trwały jedne z największych na świecie targów technologicznych dla przemysłu tekstylno-odzieżowego ITMA 2023. Swoje nowości zaprezentuje tu 1600 wystawców z 44 krajów. Targi zajmą ponad 200 000 mkw. powierzchni wystawienniczej.

Wiodącym tematem ITMA 2023 będzie hasło „Transformacja świata tekstyliów”. Odzwierciedla ono aspiracje zarówno producentów maszyn włókienniczych, jak i producentów tekstyliów, by zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość dla przemysłu mody i planety. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę szczególnie na takie kwestie, jak: zaawansowane materiały, automatyzacja i cyfrowa przyszłość, innowacyjne technologie oraz zrównoważony rozwój i obieg zamknięty.

Odbywające się co cztery lata od 1951 roku, targi ITMA są nazywane „olimpiadami” targów maszyn dla przemysłu lekkiego. Przedstawiciele branży spotykają się tu, aby prezentować wybitne innowacje oraz odkrywać świeże pomysły i skuteczne rozwiązania, a także by nawiązywać współpracę na rzecz rozwoju biznesu.

Platforma innowacyjna ITMA to miejsce, gdzie wiodący w branży dostawcy maszyn i rozwiązań technologicznych prezentują nowości, z których wiele wspiera cyfryzację i zrównoważoną produkcję. Edycja 2023 to:

• Pokazy pracy urządzeń na żywo;

• Prezentacje najnowocześniejszych technologii obejmujących cały łańcuch wartości produkcji;

• Szereg wydarzeń i konferencji poświęconych świeżym ideom i współpracy partnerskiej;

• Dostęp od 8 marca do  ITMAconnect – nowej platformy zaopatrzenia online i centrum wiedzy, która łączy światową społeczność tekstylną i odzieżową.

Na targach będzie można się również zapoznać z innowacyjnymi rozwiązaniami młodych firm w ramach Start-Up Valley.

Targi ITMA 2023 będą składały się z 20 sekcji – począwszy od surowych materiałów, poprzez maszyny przędzalnicze, tkackie, dziewiarskie, po techniki wykończeniowe i usługi logistyczne. Oprócz technologii włókienniczych, w nadchodzącej edycji pojawi się nowy dział poświęcony produkcji kompozytów tekstylnych.

Impreza jak zwykle będzie koncentrowała się na przemyśle odzieżowym, zwłaszcza na innowacyjnych technologiach, które zwiększają produktywność i pomagają w zrównoważonym rozwoju. Eoghan Murray, Marketing Manager Juki Central Europe, który wystawiał się na targach ITMA 2019, stwierdził: „ITMA to idealna platforma do prezentacji współpracy między różnymi procesami produkcji, ponieważ łączy szereg partnerów biznesowych reprezentujących cały łańcuch wartości produkcji tekstyliów i odzieży. Z przyjemnością nawiązaliśmy na targach ITMA bezpośredni kontakt z decydentami i właścicielami firm oraz poszerzyliśmy naszą bazę klientów”.

Juki będzie również wystawiać się na najbliższej edycji ITMA 2023 ze swoją najnowszą technologią automatyzacji produkcji odzieży.

Najważniejsze atrakcje

Start-Up Valley to nowa inicjatywa CEMATEX umożliwiająca młodym przedsiębiorstwom zaprezentowanie przełomowych rozwiązań dla przemysłu tekstylnego i odzieżowego. Grant CEMATEX na udział w targach ITMA 2023 otrzymało szesnaście firm.

Inne ciekawe ekspozycje to: Research & Innovation Lab, ITMA Sustainable Innovation Award, Innovator Xchange

Warto również zwrócić uwagę na szereg towarzyszących wydarzeń branżowych o charakterze edukacyjnym i networkingowym, podczas których będzie okazja do nawiązania kontaktów z przedstawicielami przemysłu lekkiego z całego świata.

Zaplanuj swoją podróż

Targi ITMA 2023 cieszą się ogromnym zainteresowaniem branży. Organizatorzy spodziewają się odwiedzających z ponad 100 krajów, dlatego warto zaplanować wizytę z wyprzedzeniem i zarezerwować wcześniej noclegi. Odwiedzający mogą korzystać ze zniżek za wczesną rezerwację do 7 maja 2023 r., kupując wejściówki online na stronie www.itma.com.

Jednodniowy bilet kosztuje 40 euro, a siedmiodniowy 80 euro. Studenci mogą zwiedzać targi od 10 do 14 czerwca 2023 r., korzystając ze specjalnej oferty: 25 euro za 5-dniową wejściówkę. Specjalna cena w ramach pakietu grupowego przysługuje również członkom organizacji wspierających ITMA 2023 Odwiedzający mogą także rejestrować się na konferencje i fora ITMA.

Zakup biletu daje też dostęp do ITMAconnect,, nowo uruchomionej platformy internetowej, umożliwiającej zaplanowanie wizyty na targach. Platforma pozwala eksplorować cyfrowe przestrzenie wystawców i umawiać wizyty na stoiskach targowych w Mediolanie. Odwiedzający mogą również otrzymywać aktualizacje z aplikacji ITMA.

Targi ITMA 2023 należą do CEMATEX, Europejskiego Komitetu Maszyn Włókienniczych i są organizowane przez ITMA Services. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.itma.com lub pod adresem e-mail: info@itma.com.

Data publikacji: 29.03.2023
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »