Jubinale: lato pod znakiem biżuterii i zegarków

Biżuteria z każdej półki, modowa, designerska, bursztyn, zegarki, komponenty, dodatki modowe, usługi, maszyny, narzędzia oraz bogata oferta szkół i stowarzyszeń jubilerskich –to tylko część propozycji które od 13 do 15 czerwca 2019 na nowoczesnych terenach targowych Expo Kraków zaprezentowało kupcom branżowym blisko 200 wystawców z kilkunastu krajów podczas 12. Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale 2019. Impreza po raz drugi odbyła się równolegle z targami Upominków i Dekoracji GiftON.top, dzięki czemu goście targów mieli jeszcze więcej możliwości na zapoznanie się z potencjalnym asortymentem dla swojego biznesu.

Targi Jubinale przez ostatnich dwanaście lat wypracowały sobie stabilną pozycję i stały się cenioną marką w branży jubilerskiej, stając się obowiązkowym punktem w kalendarzu branżowym. I choć fale upałów panujące w tym roku w czasie targów w południowej Polsce nie sprzyjały podróżom, świetnie schłodzone hale Expo Kraków doskonale sobie z nimi poradziły, zapewniając gościom komfortowe warunki pracy oraz wytchnienie i ochłodę.

Na Jubinale, oprócz znakomitych polskich produktów, które w najbliższych miesiącach będą wyznaczały trendy w polskiej modzie biżuteryjnej, można było znaleźć mnóstwo propozycji od wystawców z zagranicy, co pozwoliło uczestnikom na zapoznanie się z zupełnie nowymi produktami i nawiązanie kontaktów na skalę międzynarodową. W dzisiejszych czasach silnej konkurencji na każdej płaszczyźnie taka sposobność jest niezwykle ważna, a targi Jubinale stwarzają ku temu idealną okazję – szczególnie do nawiązania współpracy z firmami z Europy Centralnej. Ponownie stoiska z biżuterią srebrną zaprezentowała silna grupa wystawców z Włoch, a bursztyn oraz biżuterię bursztynową przedstawiły licznie firmy z Polski i Litwy. Dodatkowo, swoje kolekcje zaprezentowali wystawcy m.in. z Austrii, Niemiec, Chorwacji, Rumunii, Słowacji, Czech, Portugalii, Anglii, Francji oraz, po raz pierwszy, z Chile.

Nie od dziś wiadomo, że każda umiejętność wymaga doskonalenia i aktualizacji. Dlatego też organizator Jubinale po raz kolejny postawił na ułatwienie branży dostępu do aktualnej wiedzy. Uczestniczy targów mogli wziąć udział w bezpłatnych i niezwykle ciekawych wykładach oraz szkoleniach. Wykłady prowadzone przez Jerzego Osikę, prezesa agencji ProMedia, wykładowcę i trenera w zakresie sprzedaży, marketingu, zarządzania, visual merchandisingu, trendów konsumenckich i rynków zagranicznych obejmowały wiele aktualnych i przydatnych tematów dotyczących różnych obszarów działalności firm. Równolegle w innej sali seminaryjnej firma Gravotech poprowadziła seminarium, na którym można było nabyć praktyczne umiejętności w zakresie grawerowania, dostosowane do najnowszych technologii.

Kolejną ciekawostką prezentowaną podczas targów były pokazy odlewnicze – firma SAAMP o każdej pełnej godzinie prezentowała na swoim stoisku pokaz odlewania sztabki srebra. Podczas targów można było również obejrzeć prace najzdolniejszych projektantów m.in. na wystawach Galerii w Legnicy oraz „Moim zdaniem…”, wycenić swoją biżuterię, sprawdzić jej autentyczność, znaleźć wyjątkową i unikatową biżuterię w galerii Trendy Projektantów lub zamówić biżuterię według własnego projektu.

Targi Jubinale ponownie zostały docenione przez uczestników pod kątem sprawnej organizacji, indywidualnego podejścia do każdego wystawcy, obsługi technicznej, całorocznej i stargetowanej kampanii marketingowej, internetowego systemu obsługi wystawców i kupców, ułatwiającego rejestrację, aplikacji mobilnej, zwiększenia bezpieczeństwa wydarzenia oraz innych czynników składających się na sprawny przebieg imprezy. Spotkania podczas targów obfitowały w cenne dyskusje i negocjacje biznesowe. Pomimo postępu technologicznego najskuteczniejszą formą sprzedaży jest wciąż kontakt bezpośredni, a ożywione rozmowy prowadzone na stoiskach wystawców były tego potwierdzeniem. I choć niektóre sektory branży odczuwają chwilowy zastój, nawiązane na Jubinale kontakty zapewne jeszcze przez długi czas będę przynosiły korzyści biznesowe.

Kolejna edycja targów Jubinale odbędzie się 4-6.06.2020, a jesienna edycja Jubinale Christmas w dniach 13-14.11.2019. Na tegorocznej edycji Jubinale Christmas znajdzie się także sektor targów GiftON.top, który zapewni jeszcze więcej inspiracji. Jeśli zatem planujecie dobrze przygotować się do sezonu przedświątecznego, nie może was tam zabraknąć.

Data publikacji: 29.07.2019
Przeczytaj również

Marketing:
Expo marketing, który sprzedaje. Jak odnieść sukces na targach?
Dlaczego z tych samych targów jedni wystawcy wracają zadowoleni, a inni nie? Na co warto zwrócić uwagę, by zwiększyć swoje szanse na targowy sukces? Bez względu na to, czy… więcej »
Targi:
Jubileuszowa edycja RetailShow w listopadzie
Już niedługo, w dniach 20-21 listopada, w Centrum EXPO XXI w Warszawie, odbędą się jubileuszowe 10. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Wraz z targami… więcej »
Targi:
Szwalnia 2020 Tylko dla Profesjonalistów
26 i 27 września 2019 r. w łódzkim Centrum Promocji Mody odbędzie się XV edycja Szwalni Tylko dla Profesjonalistów. To specjalistyczne wydarzenie skierowane jest do… więcej »