Kappahl Group publikuje raport zrównoważonego rozwoju za 2023 i przyspiesza transformację

Kappahl Group, właściciel marek modowych Kappahl i Newbie, opublikowała raport zrównoważonego rozwoju za 2023 rok. Firma podejmuje znaczące kroki w kierunku przejrzystego i odpowiedzialnego działania oraz zmniejszenia bezwzględnej emisji CO2 o 15 proc. w porównaniu do roku 2022. Dodatkowo, Kappahl przyjęła cel klimatyczny zakładający redukcję bezwzględnej emisji dwutlenku węgla o 50,4 proc. do 2032 roku, który został zatwierdzony przez Science Based Targets Initiative (SBTi).

W swoim najnowszym raporcie, Kappahl Group przedstawia wyniki realizacji celów w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, skupiając się na trzech głównych obszarach: klimat i środowisko, zrównoważony rozwój społeczny oraz przejrzystość i zaangażowanie.

Oprócz 15 proc. redukcji emisji CO2 w porównaniu do roku ubiegłego, Kappahl tworzy obecnie 86 proc. ubrań z certyfikowanych i/lub identyfikowalnych materiałów, które mają mniejszy wpływ na środowisko niż tradycyjnie produkowane materiały. W przypadku bawełny, cel 100 proc. został osiągnięty już w 2020 roku.

Marki Kappahl i Newbie rozwijają swoje oferty zgodnie ze strategią obiegu zamkniętego, dążąc do tego, aby połowa ich asortymentu była cyrkularna do 2026 roku.

Grupa osiągnęła również istotny kamień milowy w zakresie przejrzystości, wprowadzając w 2022 roku system śledzenia TrusTrace. Umożliwia on identyfikację każdego etapu produkcji – od surowego bawełnianego włókna aż po gotowy produkt. Obecnie TrusTrace obejmuje całą ofertę dżinsową, a w przyszłym roku Kappahl planuje pełną przejrzystość w całym swoim asortymencie.

– Przejrzystość jest kluczowym czynnikiem w realizacji naszego wyższego celu, jakim jest stworzenie odpowiedzialnego świata mody. Identyfikowalność sprawia, że wszystkie firmy zaangażowane w proces produkcji są odpowiedzialne za prawa pracownicze, co stanowi ważne narzędzie w branży, która stoi przed wieloma wyzwaniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju społecznego. Przejrzystość w naszym łańcuchu wartości pozwala nam, jako firmie, jak i naszym klientom, podejmować zrównoważone decyzje, zarówno w zakresie praw człowieka, jak i ochrony środowiska – mówi Wirginia Gruszczyńska-Buchta, Marketing & E-Com Manager w Kappahl.

Pełen raport zrównoważonego rozwoju można znaleźć pod adresem: https://www.kappahl.com/pl-pl/o-kappahl-group/zrownowaony-rozwoj/raporty-dotyczce-zrownowaonego-rozwoju

Data publikacji: 25.06.2024
Przeczytaj również

Handel:
Co czeka handel w drugiej połowie 2024 roku? Oto pięć głównych prognoz [raport]

Salesforce opracował nowe prognozy dotyczące zakupów świątecznych w 2024 roku. Pokazują one, że kupujących i sprzedawców czeka sezon… więcej »

Rynek:
LPP z bardzo dobrymi wynikami za I kwartał: ponad 4,3 mld zł przychodu, dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz rekordowy zysk operacyjny

Wiosenne propozycje modowe projektantów gdańskiej spółki spotkały się z pozytywnym przyjęciem klientów, dzięki czemu LPP po raz kolejny… więcej »

Rynek:
W pierwszym kwartale 2024 Grupa CCC odnotowała zysk netto na poziomie 50,5 mln zł (+202,5 mln zł rdr)

Grupa CCC w Q1 2024 (luty’24 – kwiecień’24) odnotowała zysk netto na poziomie 50,5 mln zł, wyższy o 202,5 mln zł rdr, dzięki skokowej… więcej »