Kurs materiałoznawstwa dla branży mody

Szkoła Viamoda zaprasza na kurs materiałoznawstwa odzieżowego “Po nitce do kłębka – od właściwości włókna do cech odzieży”. Zajęcia odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2016.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą lub zajmują się modą profesjonalnie na wszystkich etapach pracy w branży – od projektu produktu po jego sprzedaż. Fachowa wiedza może przydać się także dziennikarzom i blogerom, którzy chcą profesjonalnie pisać o modzie.

Dla projektantów odzieży wiedza o właściwościach surowców włókienniczych, cechach struktur tekstylnych z nich powstających (nitek, tkanin, dzianin, włóknin, koronek itd.) jest niezbędna do optymalnego prowadzenia procesu kreacji, umożliwiającego tworzenie oryginalnych struktur odzieżowych, bez ryzyka popełniania błędów projektowych, skutkujących problemami w procesie konfekcjonowania i reklamacjami gotowych wyrobów.

Dla sprzedających odzież (hurtowo lub detalicznie) fachowa wiedza z obszaru materiałoznawstwa jest cennym narzędziem w obszarze promocji wyrobu – pokazywania jego zalet wynikających z właściwej kompozycji materiałowej, wskazywania, poza estetycznymi, na inne walory użytkowe produktu.

Dla kupców odzieży świadomość ryzyka jakie niosą ze sobą niektóre struktury materiałowe (np. złe cechy użytkowe czy biofizyczne określonych materiałów, piling, przesuwalność nici w szwie itp.) jest niezbędna do unikania złych decyzji zakupowych. Z drugiej strony umiejętność rozpoznania korzystnych cech odzieży płynących z ich budowy materiałowej, daje gwarancję dokonywania świadomych i dobrych decyzji wyboru odzieży z szerokiej gamy oferty rynkowej, niwelujących zagrożenie reklamacji po procesie sprzedaży.

Szczegółowe informacje dotyczące kursu pod adresem: http://www.viamoda.edu.pl/kursy-fashion_s_228.html

Liczba miejsc jest ograniczona.

Data publikacji: 7.03.2016
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
GMC Summer Camp – otwórz drzwi internetowej sprzedaży

Jak długo w Polsce potrwa okres digitalizacji usług? To pytanie często zadawane znawcom rynku e-commerce oraz zagadnienie poruszone w wielu… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Jak zwiększyć sprzedaż, pozbyć się zapasów i obniżyć koszty, mimo pandemii?

Najlepszym sposobem na nowe wyzwania są nowe rozwiązania. W czasie dynamicznych zmian najlepiej radzą sobie Ci, którzy postawili na… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Fashion Business 2021. Jak zwiększyć dochody mimo kryzysu

9 lutego 2021 zapraszamy na szkolenie online „Fashion Business 2021. Jak zwiększyć dochody mimo kryzysu”. Warsztaty poprowadzi Jerzy Osika,… więcej »