Kurs materiałoznawstwa dla branży mody

Szkoła Viamoda zaprasza na kurs materiałoznawstwa odzieżowego “Po nitce do kłębka – od właściwości włókna do cech odzieży”. Zajęcia odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2016.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą lub zajmują się modą profesjonalnie na wszystkich etapach pracy w branży – od projektu produktu po jego sprzedaż. Fachowa wiedza może przydać się także dziennikarzom i blogerom, którzy chcą profesjonalnie pisać o modzie.

Dla projektantów odzieży wiedza o właściwościach surowców włókienniczych, cechach struktur tekstylnych z nich powstających (nitek, tkanin, dzianin, włóknin, koronek itd.) jest niezbędna do optymalnego prowadzenia procesu kreacji, umożliwiającego tworzenie oryginalnych struktur odzieżowych, bez ryzyka popełniania błędów projektowych, skutkujących problemami w procesie konfekcjonowania i reklamacjami gotowych wyrobów.

Dla sprzedających odzież (hurtowo lub detalicznie) fachowa wiedza z obszaru materiałoznawstwa jest cennym narzędziem w obszarze promocji wyrobu – pokazywania jego zalet wynikających z właściwej kompozycji materiałowej, wskazywania, poza estetycznymi, na inne walory użytkowe produktu.

Dla kupców odzieży świadomość ryzyka jakie niosą ze sobą niektóre struktury materiałowe (np. złe cechy użytkowe czy biofizyczne określonych materiałów, piling, przesuwalność nici w szwie itp.) jest niezbędna do unikania złych decyzji zakupowych. Z drugiej strony umiejętność rozpoznania korzystnych cech odzieży płynących z ich budowy materiałowej, daje gwarancję dokonywania świadomych i dobrych decyzji wyboru odzieży z szerokiej gamy oferty rynkowej, niwelujących zagrożenie reklamacji po procesie sprzedaży.

Szczegółowe informacje dotyczące kursu pod adresem: http://www.viamoda.edu.pl/kursy-fashion_s_228.html

Liczba miejsc jest ograniczona.

Data publikacji: 7.03.2016
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
Jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami w sprzedaży

14 października zapraszamy na szkolenie online, które pomoże Wam w skutecznym radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w sprzedaży B2B (business… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Jak skorzystać z dofinansowań do szkoleń dla branży mody

Sprawdź, jak możesz uzyskać dofinansowanie na szkolenia realizowane przez firmę Promedia Jerzy Osika:

Już 14-15 września odbędzie się 8. edycja Golden Marketing Conference, na której prelegenci przedstawią trendy w social mediach (Facebook,… więcej »