Łódź Young Fashion Award 2017 – znamy zwycięzcę

21 października br. odbyła się gala finałowa pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award. Kolekcje pokazane na wybiegu Centrum Promocji Mody zachwyciły jurorów i zgromadzoną publiczność. Konkurs wygrała Chen Zhi z Chin. Nagrodę główną – statuetkę Manequine oraz 30 tys. euro – wręczyła jej jedna z Jurorek Konkursu, Dyrektor Zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody – Sylvie Ebel.

– Mam nadzieję, że Łódź Young Fashion, które stworzyliśmy razem z Akademią Sztuk Pięknych stanie się wydarzeniem kultowym. Wierzę, że dzięki Łódź Young Fashion młodzi projektanci będą mogli stawiać pierwsze kroki w międzynarodowej karierze. – takimi słowami powitała gości Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Nagrodę główną przyznano Chen Zhi z Chin. Jej kolekcja wyróżniła się kolorowymi formami i specjalnie tworzonymi tkaninami, które powstały w poszanowaniu środowiska i przez zastosowanie zaawansowanych technologii.

Gratulacje dla całego teamu Łódź Young Fashion, wykonaliście ogromną pracę, którą teraz należy kontynuować – powiedziała Dyrektor Zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody Sylvie Ebel – Przede wszystkim jednak gratuluje 15 finalistom, to bardzo trudno wprowadzić do mody coś nowego, a Wam się to udaje. Zwycięzca jest jednak zawsze tylko jeden i tym zwyzięzcą jest w tym roku pochodząca z Hong-Kongu Chen Zhi.

Wyboru laureata dokonało międzynarodowe jury, w którym zasiadły takie osobowości jak japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu mody Sylvie Ebel,  polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak – czy Katarzyna Sokołowska.

– Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Na co dzień pracuje z wieloma uznanymi projektantami, którzy debiuty mają już dawno za sobą. Po kolekcjach, które zobaczyłam w Łodzi widzę, że rośnie im silna konkurencja – mówi Monika Jagaciak, polska topmodelka, która na wydarzenie przyleciała specjalnie z Nowego Jorku.

Wydarzenie Łódź Young Fashion 2017 zwróciło uwagę świata mody w kierunku Łodzi. Jego punktem kulminacyjnym zaś – galą finałową Łódź Young Fashion Award 2017 – organizatorzy imprezy udowodnili, że takie przedsięwzięcia są potrzebne i że miasto Łódź oraz ASP im. Wł. Strzemińskiego mają wszystko, co potrzeba, by stworzyć międzynarodowy konkurs na wysokim poziomie.

Jesteśmy dumni, że dzięki wspólnemu wysiłkowi powołaliśmy do życia konkurs, który przyciągnął do Łodzi tak wiele międzynarodowych jak i polskich talentów. Każdy z finalistów zyskał możliwość zaprezentowania się przed wybitnym gronem jurorskim, które w kuluarach długo zachwycało się wysokim poziomem kolekcji. Jesteśmy przekonani, że Łódź Young Fashion Award wraz z całym wydarzeniem Łódź Young Fashion na stałe wpiszą się w światową mapę mody, a sam Festiwal stanie się źródłem największych talentów projektowych w kraju i za granicą – komentuje JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

Międzynarodowy konkurs Łódź Young Fashion Award 2017 skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1987 r. Główna nagroda – 30 tys. euro – stawia go wśród największych konkursów dla projektantów na świecie. Tematem tegorocznej edycji były „Emocje”.

_18A3924

_18A3940

_18A3959LO

Data publikacji: 28.10.2017
Przeczytaj również

Konkursy:
Konkurs Loyalty Heroes 2024. Znamy listę nominowanych!

Loyalty Heroes 2024 – to już III edycja konkursu na najlepsze działania lojalnościowe w Polsce organizowana przez brave conferences.  19… więcej »

Konkursy:
Pokaz Dyplomowy SAPU: “Freak Show” Julii Korzeniowskiej zdobyło tytuł Kolekcji Roku 2024!

Na wybiegu w Centrum Konferencyjnym Open Source zobaczyliśmy 49 kolekcji dyplomowych absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz… więcej »

Konkursy:
Loyalty Heroes – konkurs na najlepsze działania lojalnościowe. Trzecia edycja!

Prowadzenie działań lojalnościowych wymaga od marek wielowymiarowych strategii,… więcej »