Łódź Young Fashion Award 2017 – znamy zwycięzcę

21 października br. odbyła się gala finałowa pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award. Kolekcje pokazane na wybiegu Centrum Promocji Mody zachwyciły jurorów i zgromadzoną publiczność. Konkurs wygrała Chen Zhi z Chin. Nagrodę główną – statuetkę Manequine oraz 30 tys. euro – wręczyła jej jedna z Jurorek Konkursu, Dyrektor Zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody – Sylvie Ebel.

– Mam nadzieję, że Łódź Young Fashion, które stworzyliśmy razem z Akademią Sztuk Pięknych stanie się wydarzeniem kultowym. Wierzę, że dzięki Łódź Young Fashion młodzi projektanci będą mogli stawiać pierwsze kroki w międzynarodowej karierze. – takimi słowami powitała gości Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Nagrodę główną przyznano Chen Zhi z Chin. Jej kolekcja wyróżniła się kolorowymi formami i specjalnie tworzonymi tkaninami, które powstały w poszanowaniu środowiska i przez zastosowanie zaawansowanych technologii.

Gratulacje dla całego teamu Łódź Young Fashion, wykonaliście ogromną pracę, którą teraz należy kontynuować – powiedziała Dyrektor Zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody Sylvie Ebel – Przede wszystkim jednak gratuluje 15 finalistom, to bardzo trudno wprowadzić do mody coś nowego, a Wam się to udaje. Zwycięzca jest jednak zawsze tylko jeden i tym zwyzięzcą jest w tym roku pochodząca z Hong-Kongu Chen Zhi.

Wyboru laureata dokonało międzynarodowe jury, w którym zasiadły takie osobowości jak japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu mody Sylvie Ebel,  polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak – czy Katarzyna Sokołowska.

– Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Na co dzień pracuje z wieloma uznanymi projektantami, którzy debiuty mają już dawno za sobą. Po kolekcjach, które zobaczyłam w Łodzi widzę, że rośnie im silna konkurencja – mówi Monika Jagaciak, polska topmodelka, która na wydarzenie przyleciała specjalnie z Nowego Jorku.

Wydarzenie Łódź Young Fashion 2017 zwróciło uwagę świata mody w kierunku Łodzi. Jego punktem kulminacyjnym zaś – galą finałową Łódź Young Fashion Award 2017 – organizatorzy imprezy udowodnili, że takie przedsięwzięcia są potrzebne i że miasto Łódź oraz ASP im. Wł. Strzemińskiego mają wszystko, co potrzeba, by stworzyć międzynarodowy konkurs na wysokim poziomie.

Jesteśmy dumni, że dzięki wspólnemu wysiłkowi powołaliśmy do życia konkurs, który przyciągnął do Łodzi tak wiele międzynarodowych jak i polskich talentów. Każdy z finalistów zyskał możliwość zaprezentowania się przed wybitnym gronem jurorskim, które w kuluarach długo zachwycało się wysokim poziomem kolekcji. Jesteśmy przekonani, że Łódź Young Fashion Award wraz z całym wydarzeniem Łódź Young Fashion na stałe wpiszą się w światową mapę mody, a sam Festiwal stanie się źródłem największych talentów projektowych w kraju i za granicą – komentuje JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

Międzynarodowy konkurs Łódź Young Fashion Award 2017 skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1987 r. Główna nagroda – 30 tys. euro – stawia go wśród największych konkursów dla projektantów na świecie. Tematem tegorocznej edycji były „Emocje”.

_18A3924

_18A3940

_18A3959LO

Data publikacji: 28.10.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Cracow Fashion Awards rozstrzygnięty! Sprawdźcie, jaka kolekcja skradła serca jurorów

To był maraton kreatywności i wyjątkowe przeżycie dla miłośników mody! Tegoroczna edycja konkursu dla młodych projektantów Cracow Fashion… więcej »

Aktualności:
Pokaz dyplomowy SAPU otwiera Cracow Fashion Week 2023

14. edycja Cracow Fashion Week - jednego z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce, odbędzie się w dniach 18-26 marca 2023 r. Projekt jest… więcej »

Konkursy:
„Metamorphosis” najlepszą kolekcją Pokazu Dyplomowego Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru

Artur Ryba wygrał tegoroczny Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie! Jego kolekcja “Metamorphosis”… więcej »