LPP rozwija kolekcje EcoAware w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju


Należąca do LPP marka Reserved wprowadziła na sezon wiosna-lato nową kolekcję odzieży Joyful #EcoAware przygotowaną w 100% z materiałów organicznych oraz recyklingowanych. To kolejny etap wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju ogłoszonej przez firmę pod nazwą „For People For Our Planet”. W ramach szeroko zakrojonego programu, do końca 2025 roku LPP zwiększy w swojej flagowej marce udział kolekcji bardziej przyjaznych środowisku do 50%. Firma będzie też stopniowo rozpowszechniać w fabrykach swoich dostawców metody produkcji w obiegu zamkniętym realizując tym samym istotny krok w kierunku zmniejszenia śladu węglowego.


Premiera nowej kolekcji Reserved Joyful #EcoAware na sezon wiosna-lato 2020 to realizacja zapowiadanego przez LPP systematycznego zwiększania udziału kolekcji bardziej przyjaznych środowisku w produktach firmy. W sezonie jesień-zima 2019 ubrania z metką Eco Aware stanowiły ponad 20% oferty marek Reserved i Mohito. W ciągu najbliższych dwóch lat, we wszystkich brandach należących do LPP, udział tego typu kolekcji wyniesie 25%, w czym pomóc ma sukcesywnie poszerzany przez spółkę wachlarz tkanin pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Tymczasem do 2025 roku już co druga sztuka odzieży marki Reserved ma być produkowana zgodnie z ideą Eco Aware.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji, w ubraniach z metką Eco Aware wykorzystywane są materiały, których włókna pochodzą z odpadów konsumpcyjnych, takich jak butelki plastikowe. Tą metodą pozyskiwany jest poliester obecny w składzie ubrań najnowszej kolekcji kapsułowej Reserved. Oprócz tkanin syntetycznych, do przygotowania linii Joyful #EcoAware wykorzystano bawełnę organiczną i recyklingowaną, a także Tencel™Lyocell czy wiskozę Lenzing™ EcoVero™ z drewna eukaliptusa, buku i świerku. Tkanina ta powstała w zrównoważonym procesie, przy zamkniętym obiegu wody i przy bieżącym odtwarzaniu zasobów surowca drzewnego poprzez nowe nasadzenia drzew niezbędnych do pozyskania celulozy. W kolekcji Joyful po raz pierwszy użyto również wykonanej z celulozy tkaniny Eastman Naia™.

– Każdy z ponad 30 modeli z nowej kolekcji Reserved Joyful #EcoAware jest wykonany z certyfikowanych, tkanin i dzianin, które pochodzą z potwierdzonych źródeł i zostały wyprodukowane w sposób przyjazny środowisku. Nasz wysiłek włożony w poszukiwania i weryfikację eko-autentyczności materiałów tu użytych na pewno się opłacił. Utrzymana
w nowoczesnej, kobiecej estetyce kolekcja kapsułowa również swoim wzornictwem i subtelną kolorystyką nawiązuje do natury i tego, co symbolizuje odrodzenie i radość – komentuje Anna Sołtys, Dyrektor Biura Produktowego Reserved w LPP.

Ambasadorką nowej linii przygotowanej na bazie materiałów bardziej przyjaznych środowisku i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii została Naomi Chin Wing. Modelka pochodząca z Trynidadu i Tobago, gwiazda paryskich i nowojorskich wybiegów, która ma za sobą wiele udanych sesji dla czołowych magazynów modowych. Mimo młodego wieku zyskała już uznanie w świecie high fashion.

Wiosenna kolekcja Reserved z linii Eco Aware to kolejny element rozwoju przyjaznej środowisku oferty dla klientów sieci polskiego producenta odzieży. Zgodnie z założeniami strategii, gdańska spółka, w tym roku ustanowi standard Eco Aware Production, czyli planu odpowiedzialnej produkcji opartej na metodzie wytwarzania ubrań i akcesoriów w cyklu zamkniętym. W kolejnych latach, według koncepcji stawiającej na rozsądną gospodarkę wodną i energetyczną, ma działać 30% zakładów współpracujących z LPP w południowej Azji, a za trzy lata będzie nią objętych już 100% fabryk dżinsów.

Równocześnie LPP konsekwentnie realizuje pozostałe założenia strategii zrównoważonego rozwoju. Dzięki sukcesywnemu ograniczaniu plastiku w kanale e-commerce, firma zmniejszyła do tej pory jego zużycie aż o 250 ton. Konsekwentnie też prowadzi działania w kierunku pełnego wyeliminowania opakowań niepodlegających obiegowi zamkniętemu z sieci sprzedaży i łańcucha dostaw, co ma nastąpić do końca 2025 roku.. Wszystkie te działania mają za zadanie zmniejszyć ślad węglowy generowany przez firmę o 15%.

Data publikacji: 18.03.2020
Przeczytaj również

Handel:
Co czeka handel w drugiej połowie 2024 roku? Oto pięć głównych prognoz [raport]

Salesforce opracował nowe prognozy dotyczące zakupów świątecznych w 2024 roku. Pokazują one, że kupujących i sprzedawców czeka sezon… więcej »

Rynek:
Kappahl Group publikuje raport zrównoważonego rozwoju za 2023 i przyspiesza transformację

Kappahl Group, właściciel marek modowych Kappahl i Newbie, opublikowała raport zrównoważonego rozwoju za 2023 rok. Firma… więcej »

Rynek:
LPP z bardzo dobrymi wynikami za I kwartał: ponad 4,3 mld zł przychodu, dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz rekordowy zysk operacyjny

Wiosenne propozycje modowe projektantów gdańskiej spółki spotkały się z pozytywnym przyjęciem klientów, dzięki czemu LPP po raz kolejny… więcej »