Luksusowa marka Patek Philippe wchodzi do Polski

Największym prestiżem w światowym segmencie zegarków luksusowych cieszy się manufaktura Patek Philippe. Czasomierze tej marki, produkowane są w limitowanych seriach i słyną
z absolutnej precyzji wykonania. Patek Philippe wchodzi właśnie do Polski, a jego wyłącznym przedstawicielem jest W.KRUK, który otwiera butik z ofertą szwajcarskiej marki przy Hotelu Raffles Europejski Warsaw.

Ponad 180-letnia historia Patek Philippe zapoczątkowana została w 1839 roku w Genewie przez Antoniego Patka i Franciszka Czapka, imigrantów z Polski oraz francuskiego inżyniera Adriena Philippe. Finalnie to Antoni Patek i Adrien Philippe od 1845 roku współtworzyli słynną manufakturę. Od blisko 100 lat firma należy do rodziny Sternów, zarządza nią już czwarte pokolenie właścicieli.

W.KRUK, najstarsza firma jubilerska w Polsce, która w tym roku obchodzi 180-lecie istnienia, jest przedstawicielem najbardziej cenionych szwajcarskich producentów zegarków. Od 2004 roku W.KRUK jest partnerem marki Rolex, w portfolio posiada również takie marki jak Cartier, Chopard, Jaeger- LeCoultre, Panerai, Hublot czy Breitling.

Wejście Patek Philippe do Polski to najważniejsze wydarzenie w rozwoju segmentu luksusowej biżuterii i zegarków ostatnich lat – mówi Radosław Jakociuk, wiceprezes Grupy Kapitałowej VRG S.A., do której należy W.KRUK S.A. –  To właśnie takie marki ostatecznie kształtują rynek luksusu i nadają mu status dojrzałego. Bezpośrednia dostępność zegarków z topowej światowej manufaktury w warszawskim butiku W.KRUK daje polskiemu konsumentowi unikalną możliwość obcowania z perfekcyjnym produktem z naprawdę najwyższej półki.

Patek Philippe, uważany za perfekcyjne połączenie tradycji oraz innowacji, ma na koncie wiele rekordów wytwórczych i niepowtarzalnych mechanizmów. Do najsłynniejszych należy zaprezentowany
w 1989 roku, z okazji 150-lecia manufaktury, zegarek z mechanizmem Calibre 89. Wyprodukowano tylko 4 egzemplarze tego modelu, zwanego najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata. Każdy
z nich zawiera 33 mechanizmy i posiada 1728 elementów. Szacowany na ok. 6 mln $ Calibre 89 nie jest najdroższym zegarkiem Patek Phillippe. W 2019 roku unikatowy, stalowy model Patek Philippe Grandmaster Chime sprzedany został na aukcji Domu Aukcyjnego Christie’s w Genewie za 31 mln $.

Rozpoczęcie współpracy z marką Patek Philippe było naszym marzeniem biznesowym od długiego czasu. To nie tylko ogromny prestiż, ale również konsekwencja rozwoju naszej działalności na polskim rynku. Jako przedstawiciel luksusowych manufaktur zegarmistrzowskich od lat otrzymywaliśmy zapytania dotyczące czasomierzy tej marki – mówi Łukasz Bernacki, prezes zarządu W.KRUK – Klienci zainteresowani zegarkami z najwyższych przedziałów cenowych, to grupa która dynamicznie rośnie
w ostatnich latach. Obok Patek Philippe W.KRUK ma dziś w portfolio zegarki najbardziej cenionych na świecie marek: Rolex, Cartier, Chopard, Jaeger-LeCoultre, Hublot czy Panerai.  

Premiera Patek Philippe na polskim rynku przypada w bardzo trudnym czasie pandemii, dużej niepewności gospodarczej i być może początku recesji ­– dodaje Łukasz Bernacki. Nie widzimy jednak zagrożenia dla rozwoju sprzedaży w tym segmencie rynku. Produkty luksusowe, jak zegarki Patek Philippe czy Rolex, w takich właśnie czasach cieszą się ogromnym powodzeniem i niejednokrotnie traktowane są jako bezpieczna inwestycja. Wartość produktów najsłynniejszych topowych manufaktur zegarmistrzowskich nie spada w momencie zakupu. Wiele modeli oferowanych jest w ograniczonych seriach, na całym świecie trzeba czekać na nie kilka lat. Mają charakter kolekcjonerski i niezwykle prestiżowy.

W ofercie Patek Philippe w W.KRUK znajdą się modele reprezentujące wszystkie najważniejsze kolekcje m.in. najpopularniejsze linie: Nautilus, Aquanaut oraz Calatrava. Rozpiętość cenowa zegarków dostępnych w W.KRUK sięga od 54 tys. zł. za tegoroczną nowość z linii Twenty-4, do prawie 550 tys. zł. za ikoniczny model Nautilus Perpetual Calendar, wykonany w białym złocie.

Najnowszy salon W.KRUK zlokalizowany jest w Europejski Boutiques, tuż obok pięciogwiazdkowego hotelu Raffles Europejski Warsaw przy Krakowskim Przedmieściu 13 w Warszawie. Klienci znajdą
w nim wybór zegarków Patek Philippe, Breitling oraz luksusową biżuterię. To drugi już butik W.KRUK w tej prestiżowej lokalizacji. Od 2019 roku W.KRUK prowadzi w Europejski Boutiques salon oferujący zegarki Rolex, Cartier i Panerai oraz ekskluzywną biżuterię.

Data publikacji: 3.12.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
LPP rozszerza współpracę ze start-upem Use Waste w zakresie technologii recyklingu odpadów tekstylnych  

Polska spółka LPP kontynuuje prace nad technologią recyklingu odzieży. W związku z sukcesem pierwszego etapu projektu badawczego… więcej »

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »