Marka Wspiera Markę

Już 22 września w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, podczas wydarzenia organizowanego przez Województwo Łódzkie, promującego potencjał internacjonalizacyjny sektora Nowoczesnego Przemysłu Włókienniczego i Mody (w tym wzornictwa), odbędzie się II edycja multibrandowego pokazu mody pn. „Marka Wspiera Markę”. Współorganizatorem pokazu „Marka Wspiera Markę” jest Personal Branding Polska.

Wydarzenie jest częścią projektu skupiającego się na wsparciu procesu internacjonalizacji regionalnych przedsiębiorstw z sektora MŚP i odbędzie się w ramach realizacji projektu „Promocja gospodarcza Województwa Łódzkiego poprzez organizację i udział w Europejskim Forum Gospodarczym, Międzynarodowym Kongresie Biogospodarki, Lodzkie Innovation Days, szkoleniach oraz stworzenie systemu komunikacji i doradztwa dla przedsiębiorców”, współfinansowanego ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Podczas wydarzenia odbędzie się wykład eksperta merytorycznego na temat potencjału współczesnej polskiej mody, w kontekście polskiego designu, polskich projektantów i ich marek do ekspansji zagranicznej. Ponadto w wydarzeniu wezmą udział eksperci z branży mody, którzy podczas części networkingowej podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami biznesowymi. Oprócz części networkingowej dla wszystkich uczestników wydarzenia będzie dostępna specjalnie zaaranżowana strefa showroomów, w której będzie można poznać najbardziej utalentowanych i kreatywnych projektantów. Planowane wydarzenie to narzędzie promocyjne oraz branżowa platforma integracji biznesu, szkół wyższych, instytucji otoczenia biznesu i środowisk artystycznych. „Realizacja tego przedsięwzięcia stanowi realne i bezpośrednie wsparcie promocyjne dla sektora tekstylno – odzieżowego poprzez zapewnienie narzędzi mających na celu aktywizację wewnętrznej i zewnętrznej promocji regionu – podkreśla Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Koncepcja „Marka Wspiera Markę”
W pokazie biorą udział wyłącznie polskie marki z branży mody. Łączenie marek, wzajemna wymiana i współpraca to podstawowa idea projektu, dlatego w wydarzeniu biorą udział już dobrze znani projektanci oraz ci, którzy na tą rozpoznawalność dopiero pracują i debiutują w świecie mody. Szczególną uwagę organizatorzy przykładają do wsparcia promocyjnego absolwentów uczelni artystycznych. – Łódź, to miasto kreujące nowe możliwości dla rozwoju marek które pomimo sukcesów są dopiero na początku drogi do zbudowania swojej rozpoznawalności i dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Projekt Marka Wspiera Markę jest unikatowym i bardzo cennym przedsięwzięciem, dzięki któremu możemy podtrzymywać wizję Łodzi jako miasta kojarzonego z modą oraz które wspiera lokalne talenty – mówi projektantka Angelika Józefczyk.

Co wyróżnia „Marka Wspiera Markę”?
Projekt „Marka Wspiera Markę” zrodził się z głębokiej wiary w ideę, iż samemu można zdziałać wiele, ale we współpracy można osiągnąć wszystko. To jedyne wydarzenie w Polsce, które łączy
we współpracy tak wiele różnych marek. W idei multibrandingu zawarto myśl wzajemnej pomocy, dlatego każdy uczestnik wydarzenia daje coś od siebie, ale również otrzymuje.
Warto podkreślić, iż idea wydarzenia „Marka Wspiera Markę”, uwzględnia współpracę nie tylko marek modowych, ale także firm z innych sektorów (np. kosmetycznego, spożywczego czy pończoszniczego). Po raz kolejny inicjatywę wspierają m.in. Gabriella – Łódzka Fabryka Rajstop, Anagra – Łódzka Szkoła Mody, Kosmetologii, Fryzjerstwa – Hotelarstwa, Foods by Ann – żywność sygnowana marką Anny Lewandowskiej, Brand24 – monitoring Internetu i mediów społecznościowych, Jantoń – jeden z największych producentów w branży winiarskiej w Polsce, oraz marka kosmetyków AA.

– Jesteśmy z Łodzi, tu narodziła się firma, tu powstawały pierwsze rajstopy pod marką Gabreilla
i tu do dziś produkujemy milion par miesięcznie, by wysyłać je niemal na cały świat. Nogi łodzianek zdobi Łódzka Rajtuza z Manufakturą, pomnikiem Tadeusza Kościuszki i placem Wolności, a także Rajtuza Awangardowa z literami inspirowanymi alfabetem projektu Władysława Strzemińskiego, Fabryczna z małymi fabrykami i Miastowa. Warszawianki zakładają Morową Rajtuzę Stołeczną z syrenką, a na udach ślązaczek widać górnicze szyby i katowicki Spodek, ale na opakowaniach tych rajstop również mówimy o naszym przywiązaniu do Łodzi. Angażowanie się w inicjatywę jaką jest Marka Wspiera Markę jest więc naturalną konsekwencją naszego przywiązania do Łodzi i jej włókienniczych korzeni – mówi Sebastian Krajda, marketing manager w firmie Gabriella.

 „Marka Wspiera Markę” to narzędzie promocyjne oraz branżowa platforma integracji biznesu, szkół wyższych, instytucji otoczenia biznesu, środowisk artystycznych, w tym również najważniejszych osobistości ze świata mody i designu.

Wstęp na wydarzenie jest tylko na zaproszenie. Dla wszystkich zainteresowanych pokazem organizatorzy przygotowali możliwość oglądania pokazu on-line tzw. live-streaming.

Link do strony wydarzenia: http://markawspieramarke.pl/
Fb: https://www.facebook.com/markawspiera/
Instagram: https://www.instagram.com/markawspiera/

Projektanci biorący udział w wydarzeniu:
•    Marta Kuszyńska
•    Jarosław Ewert
•    Kasia Ostapowicz
•    Kasia Sylwia Wójcik
•    Krzysztof Buda
•    Dominika Syczyńska
•    Zuzanna i Beata Szutenberg – De La Fotta
•    Angelika Józefczyk
•    Maciej Piłat

Więcej informacji dostępnych na www.markawspieramarke.pl oraz na fanpage’u na Facebooku @personalbrandingpolska

Źródło: materiały prasowe

Data publikacji: 15.09.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
“Fashion and Technology” hasłem przewodnim Cracow Fashion Week

Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce odbędzie się już 17-26 marca 2024 r., a rozpocznie je Pokaz Dyplomowy SAPU – Cracow… więcej »

Aktualności:
Firma edrone pozyskała 20 mln na rozwój w Polsce i Brazylii

edrone – firma tworząca system Marketing Automation i CRM dedykowany dla e-commerce ogłosiła kolejną rundę finansowania. Fundusze, w tym… więcej »

Aktualności:
Ranking blogów w e-commerce dla branży moda. Sprawdź, kto jest liderem

Sklepy internetowe z branży modowej mają na swoich blogach średnio 683 opublikowane artykuły, które generują około 48 tys. odwiedzin… więcej »