Marka z Krakowa wygrała pop-up store na pół roku w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu

fot. Mięta Design

Atrium wyłoniło zwycięzców I edycji konkursu „Wygraj pop-up store!” W szranki o własny sklep w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu wraz z pakietem świadczeń dodatkowych stanęło niemal 100 polskich marek. Laureat konkursu otrzymuje bezpłatnie lokal na 6 miesięcy.

Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu został brand Mięta Design – wywodzący się z Krakowa, wytwórca unikatowych toreb, saszetek, plecaków oraz ubrań – szytych ręcznie. Atrium przyznało również jedno wyróżnienie – otrzymał je Auna Vegan – producent kosmetyków wegańskich.

O zwycięstwie Mięty Design zadecydowała ciekawa koncepcja biznesowa i świetne wyczucie rynku przez jej twórców. Jury przekonała także silna determinacja, by sklep marki, który zostanie otwarty w Galerii Dominikańskiej, odniósł sukces oraz dobra strategia rozwoju brandu w tej lokalizacji i dla tej grupy docelowej. Mięta dobrze się wpisuje w obecny tenant mix wrocławskiego centrum handlowego. Asortyment marki charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, a jej twórcy mają także przemyślaną rokującą strategię poszerzania oferty produktowej.

Wyróżniona marka z kolei to Auna Vegan, producent kosmetyków wegańskich. Brand powstał z zamiłowania do natury i prostej, ale skutecznej pielęgnacji. Produkty są wytwarzane ręcznie w Wielkopolsce. Firma jest aktywnie zaangażowana w działalność proekologiczną, przekazując procent z uzyskanych dochodów na rzecz zwierząt.

– Pomysł na konkurs Wygraj pop-up store! okazał się dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem biznesowym, a powstał w ramach naszego wewnętrznego programu innowacji. Wzięli w nim udział wszyscy pracownicy Atrium, zgłaszając różnorodne rozwiązania z wielu dziedzin – mówi Scott Dwyer, Group Managing Director – Retail, Atrium European Real Estate i dodaje: – Szereg spotkań z młodymi markami pokazało nam, że obie strony mają sobie bardzo wiele do zaproponowania. To, co dostrzegliśmy już na pierwszy rzut oka, to olbrzymi entuzjazm i zaangażowanie twórców tych brandów oraz wielka motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań na rynku – również offline. Jako eksperci z wieloletnim doświadczeniem w tym obszarze możemy zaoferować im naszą wiedzę i wsparcie na starcie biznesu offline, a także obecność w centrum handlowym czyli bardzo duży traffic każdego dnia bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów marketingowych w celu dotarcia do klienta. Program pop-up realizujemy we wszystkich centrach Atrium w ramach filaru społecznego naszej strategii ESG. Współpraca z polskimi młodymi markami oraz posiadanie przestrzeni handlowej dla nich w naszych obiektach to ważna składowa centrum handlowego przyszłości.

W ocenie wszystkich zgłoszeń pod uwagę wzięto atrakcyjność marki, pomysł na rozwój i promocję swojego sklepu w centrum handlowym oraz innowacyjny charakter konceptu. Jury uwzględniało także możliwości rozwoju zgłaszanej marki w centrum handlowym, potencjał realizacji konceptu we wskazanym obiekcie, lokalny charakter konceptu i działalność na rzecz społeczności i/lub środowiska. Nie bez znaczenia był również wpływ obecności danego konceptu na atrakcyjność oferty centrum handlowego (tzw. tenant mix) i jego odwiedzalność, a także potencjał dotarcia do nowej grupy odbiorców.

– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania konkursem. Widać, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne
w obecnej rzeczywistości biznesowej. Właścicielom centrów handlowych dają szansę na poznanie i nawiązanie dialogu z młodymi lokalnymi markami, a markom tym możliwość wejścia w nowy nieznany im dotychczas kanał sprzedaży. Nasi klienci szukają nowych unikalnych produktów polskich marek, a my wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Chcemy dalej wspierać polską wytwórczość i planujemy już kolejne tego typu inicjatywy – mówi Daria Pawełko, Group Innovation Manager w Atrium Poland Real Estate Management.

Wygraj pop-up store to autorski program Atrium w Polsce. Jego celem jest wspieranie młodych polskich marek i zwiększanie szans początkujących przedsiębiorców na szybki rozwój. Jego uczestnicy mogą spróbować swoich sił w handlu offline i budowaniu relacji face to face z klientem. Laureat towarzyszącego mu konkursu otrzymuje bezpłatnie swój własny lokal w centrum handlowym Atrium na 6 miesięcy.

Atrium ma także plany związane z pozostałymi uczestnikami I edycji konkursu. Zainteresowane brandy będą mogły dołączyć do grona najemców galerii handlowych Atrium w Polsce w ramach regularnego Programu pop-up lub stałej współpracy.

Projekt Wygraj pop-up store! jest element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

Data publikacji: 24.02.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Aktualności:
LPP wyjaśnia proces wyjścia z rynku rosyjskiego i dementuje informacje Hindenburg Research

Spółka wyjaśnia, iż wbrew informacjom zawartym w materiale Hindenburg Research, od maja 2022 roku nie prowadzi na terenie Rosji działalności… więcej »