Martyna Wojciechowska dla marki W.Kruk

Oryginalna biżuteria z motywami jastrzębia, skrzydeł, szponów i róży wiatrów – to efekt współpracy sieci jubilerskiej ze znaną podróżniczką przy nowej kolekcji ambasadorskiej.

Linia autorskiej biżuterii o nazwie Freedom ma wyrażać ideę wolności. Jest inspirowana podróżami Martyny Wojciechowskiej oraz światem jej wartości.  – Dla mnie wolność to stan umysłu, możliwość  wyboru i decydowania o sobie. To głębokie przekonanie, że mogę wszystko – opowiada podróżniczka. – Skrzydła są metaforą wolności. Można je w życiu rozwinąć, by osiągnąć niezwykłe rzeczy, można je też komuś dać, by uwierzył w swój potencjał.

Głównym bohaterem kolekcji Martyna Wojciechowska uczyniła jastrzębia.  –  Poszukując symbolu wolności instynktownie zwróciłam się w stronę świata zwierząt. Bo to natura najlepiej odzwierciedla najważniejsze dla człowieka wartości – tłumaczy. – Jastrząb łączy w sobie ciekawość świata, piękno, niezależność i tę wyjątkową zdolność szybkiego podrywania się do lotu. Potrafi szybować wysoko, niczym nieograniczony. Jest cierpliwy i wytrwały.

Biżuteria z kolekcji Freedom obejmuje pierścionki, naszyjniki, kolczyki, bransolety oraz broszkę
z motywem jastrzębia, jego skrzydeł, piór i szponów. Dodatkowym symbolem kolekcji jest róża wiatrów, jako synonim życiowej podróży i drogowskaz do wyboru własnej strony świata. Wszystkie te elementy odnaleźć można w formie wyrazistej biżuterii oraz bardziej subtelnych dodatków. Charakterystycznymi elementami kolekcji Freedom są: pierścień i naszyjnik z jastrzębiem, zausznica i długie kolczyki w kształcie skrzydeł i piór oraz wyjątkowy łańcuszek typu body chain z różą wiatrów zawieszoną na plecach.

W.KRUK Freedom kompozycja (1)  W.KRUK Freedom kompozycja (2) W.KRUK Freedom kompozycja (3)

Biżuteria z kolekcji Martyny Wojciechowskiej dla marki W.Kruk wykonana jest w całości ze srebra.  Wybrane elementy, takie jak pierścień, naszyjnik oraz broszka z jastrzębiem, dodatkowo wyróżniono jednym złoconym piórem. Wszystkie elementy Freedom powstały w Polsce. Kolekcja, zainspirowana przez Martynę Wojciechowską i zaprojektowana przez projektanta W.Kruk, trafiła do pracowni ekspertów jubilerskich marki. Technolodzy z Manufaktury W.Kruk własnoręcznie wyrzeźbili w srebrze prototyp jastrzębia. Dzięki ich precyzji, kolekcję charakteryzuje wzornicza niepowtarzalność, uzyskana dzięki pracy ludzkich rąk.

Freedom Martyny Wojciechowskiej jest czwartą kolekcją ambasadorską W.Kruk. Dotychczas powstały: EOS, kolekcja autorstwa Alicji Bachledy-Curuś, VIS, do której inspiracje stworzyła Kinga Rusin oraz VOCALISE, zaprojektowana we współpracy z Anną Marią Jopek.

Od 23 lutego kolekcja Freedom dostępna jest na wkruk.pl, a od 3 marca w salonach W.KRUK na terenie całej Polski.

Data publikacji: 28.02.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Marka mody męskiej wchodzi w segment odzieży dla kobiet

Firma Lancerto, do tej pory specjalizująca się w produkcji i sprzedaży odzieży, butów i akcesoriów dla mężczyzn, wprowadziła po raz pierwszy… więcej »

Marketing:
Marki luksusowe walczą ze spadkami dopasowując się do nowych oczekiwań konsumentów [raport]

Przychody ze sprzedaży 100 największych firm z sektora dóbr luksusowych wyniosły w… więcej »

Aktualności:
4F wprowadza do sklepów używaną odzież sportową. Początek rewolucji?

Obieg cyrkularny odzieży to jedno z głównych założeń projektu Change marki 4F. Inicjatywa OTCF (właściciela 4F) – lidera wśród marek… więcej »