Moda lepsza niż seks

Krzysztof Łoszewski na łamach książki „Moda lepsza niż seks” analizuje elementy damskiego ubioru, które sprawiają, że kobiety czują się sexy, a także doradza czytelniczkom, jak powinny komponować swoją garderobę.  Publikacja ukazała się w maju nakładem Edipresse Książki.

Łoszewski wybrał dwadzieścia elementów, którym poświęcił oddzielne rozdziały. Znalazły się wśród nich ponadczasowe must have’y, m.in. mała czarna, trencz, dżinsy, czy baleriny. Opisując poszczególne z nich podaje ich historię, sypie ciekawymi anegdotkami, powołuje się na przykłady noszących je ikon mody, a przede wszystkim udziela praktycznych porad, komu pasują dane fasony ubrań i jak je dobierać. Dużą zaletą książki jest lekki, dowcipny język, dzięki czemu czyta się ją z dużą przyjemnością.

Czytelnicy książki Krzysztofa Łoszewskiego otrzymają wiele ciekawych informacji nie tytko od samego autora, ale również od znanych w świecie mody kobiet zaproszonych do współtworzenia tego projektu. Rozdział „Kostium, żakiet i spódnica” przygotowany został wspólnie z Jolantą Kwaśniewską. Rozdział „Szpilki” wzbogaciła o swój kobiecy punkt widzenia Joanna Horodyńska, komentarz o „Szmince” dodała Ada Fijał, o „Dżinsach” opowiedziała Monika Jaruzelska, zaś o „Małej czarnej” – Dorota Wellman. Listę znawczyń mody uzupełniają: Ewa Wiśniewska, Hanna Bakuła, Olga Kwiecińska, Lidia Popiel, Iza Kuna, Dorota Roqueplo, Joanna Dark, Joanna Klias, Agata Makowska, Marta Kuligowska, Ania Kuczyńska, Anna Puślecka, Anna Luboń, Lidia Szynkiewicz i Krystyna Kaszuba.

Krzysztof Łoszewski to kostiumograf, dziennikarz i specjalista w zakresie dress code’u. W latach 1986–2000 pracował jako projektant i stylista w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Jednocześnie był współwłaścicielem firmy K. Kolberger i jej głównym projektantem. W latach 2002-2004 piastował stanowisko dyrektora artystycznego marki Deni Cler. Przez wiele lat prowadził zajęcia z zasad dress code’u dla studentów Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas, House of Diplomacy Akademia Spraw Międzynarodowych oraz dla pracowników kancelarii prawniczych, dla członków zarządów banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Jest autorem książek: „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji”, „ Smart casual. Męski styl” oraz „Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej”.

Data publikacji: 9.06.2016
Przeczytaj również

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Aktualności:
LPP wyjaśnia proces wyjścia z rynku rosyjskiego i dementuje informacje Hindenburg Research

Spółka wyjaśnia, iż wbrew informacjom zawartym w materiale Hindenburg Research, od maja 2022 roku nie prowadzi na terenie Rosji działalności… więcej »