Nadchodzą targi RetailShow 2015

Trwają intensywne przygotowania do VI Międzynarodowych Targów Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow 2015.

Podczas tego wydarzenia skierowanego do branży handlowej w Europie Środkowo-Wschodniej wystawcy zaprezentują produkty i rozwiązania niezbędne do wyposażenia i aranżacji placówek handlowych. Z kolei eksperckie Jury wyłoni najlepsze rozwiązania w dwóch konkursach „Best Shop Concept 2015” oraz „Innowacje Handlu 2015”. Targi RetailShow 2015 odbędą się 18 i 19 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Co roku wśród odwiedzających Targi RetailShow licznie reprezentowani są przedstawiciele sieci spożywczych, odzieżowych, RTV/AGD, budowlanych i wyposażenia wnętrz, drogeryjnych, a także saloników prasowych czy sklepów przy stacjach paliw. Obecni są także zarządzający centrami handlowymi, najemcy, osoby prowadzące niezależne placówki handlowe, przedstawiciele firm dostarczających wyposażenie dla sklepów oraz dystrybutorzy.

Kompleksowa oferta dla sklepów na Targach RetailShow

Goście targów w jednym miejscu znajdą pełną ofertę produktów i usług potrzebnych w każdej placówce handlowej. Wystawcy pokażą meble – od regałów sklepowych, mebli chłodniczych i magazynowych po meble dla butików, a także oświetlenie odpowiednie do konkretnego rodzaju sklepu i oferowanego asortymentu. Prezentowane będą najnowsze kasy, wagi, oprogramowanie dla handlu, czytniki i drukarki kodów kreskowych, drukarki fiskalne oraz systemy zabezpieczeń, kontroli dostępu i obsługi płatności. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem sklepów obejmującym wózki sklepowe i magazynowe, boksy kasowe, systemy prowadzenia klienta, klimatyzację i wentylację, systemy POS i display oraz identyfikację wizualną. Obecni będą także dostawcy systemów informatycznych w obszarach zakupów, sprzedaży, marketingu, logistyki czy księgowości oraz rozwiązań sprzedażowych i marketingowych w kanałach e-commerce & mobile. Nie zabraknie oferty systemów komunikacji bezprzewodowej i mobilnej, lojalnościowych, geolokacyjnych, liczenia klientów czy digital signage, aroma- i audiomarketingu.

Konkursy branżowe – najlepsze koncepty sklepowe oraz produkty

Targom RetailShow towarzyszą dwa konkursy: „Best Shop Concept 2015” oraz „Innowacje Handlu 2015”. Obie propozycje to okazja do wyróżnienia się na tle konkurencji i podkreślenia jakości i innowacyjności oferowanych rozwiązań. Laureaci będą mogli posługiwać się tytułami oraz logotypami konkursów w prowadzonych działaniach marketingowych.

Ideą konkursu „Best Shop Concept 2015” jest nagrodzenie najciekawszych konceptów sklepowych w różnych formatach, tj. sklepu odzieżowego, specjalistycznego, hipermarketu, supermarketu, dyskontu, sklepu typu convenience oraz sklepu po remodelingu. Szansę mają te sklepy, które odznaczają się pod względem estetycznym i użytkowym, stanowią spójny i unikalny koncept. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest działalność na terenie Polski oraz otwarcie w 2015 roku.

Z kolei konkurs „Innowacje Handlu 2015” wyłoni najlepsze urządzenia, produkty i usługi dla branży handlowej prezentowane podczas Targów RetailShow. Oceniane będą one w 12 kategoriach: systemy i technologie IT; projekty i wyposażenie wnętrz sklepowych; oświetlenie, kasy fiskalne i wagi; drukarki, skanery, kolektory, POS; rozwiązania płatnicze; programy lojalnościowe; e-commerce & mobile; ochrona i systemy zabezpieczeń; systemy marketingowe, POS i digital signage; systemy franczyzowe dla handlu oraz logistyka i magazyn. Dodatkowo nagrodzone produkty będą zaprezentowane w Retail Innovations Theatre.

Zgłoszeń do obu konkursów należy dokonać do 31 października 2015. Formularze znajdują się na stronie http://www.retailshow.pl/pl/pobierz.

Informacje praktyczne

VI Targi RetailShow odbędą się w dniach 18-19 listopada 2015 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska. Wstęp na targi jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej lub w recepcji w dniu targów http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja.

Data publikacji: 30.09.2015
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »

Targi:
ITMA 2023: Dokąd zmierza transformacja przemysłu tekstylno-odzieżowego

Od 8 do 14 czerwca 2023 r. w Fiera Milano Rho w Mediolanie będą trwały jedne z największych na świecie targów technologicznych dla… więcej »