O kondycji kształcenia branżowego


26.02.2020 r. w Expo-Łódź obędzie się konferencja „Kształcenie w branży odzieżowo-tekstylnej – potrzeby pracodawców i szkół. Trendy, szanse i wyzwania dla sektora mody”.

W imieniu Konfederacji Lewiatan oraz Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan serdecznie zapraszamy przedstawicieli szkół kształcących w zawodach branży odzieżowo-tekstylnej, pracodawców, przedstawicieli administracji i wszystkich zainteresowanych sektorem mody na konferencję, w czasie której odbędzie się dyskusja o kondycji kształcenia branżowego w tym obszarze.

Branża od lat boryka się z brakiem pracowników o właściwych kompetencjach i kwalifikacjach, następuje zmiana pokoleniowa – powstaje luka, którą z trudem wypełniają absolwenci szkół wychodzący na rynek pracy. Jednocześnie zatrudnienie w tym sektorze nie jest najbardziej atrakcyjną opcją dla młodych ludzi i często pomimo kierunkowego wykształcenia wybierają oni inną ścieżkę na rynku pracy. Na to nakładają się globalne trendy związane z produkcją, świadomością konsumentów, ekologią, które stanowią wyzwanie, ale też szansę dla przedsiębiorców.

Czy uczniowie kończąc szkoły są gotowi do pracy? Jak zachęcić pracodawców do angażowania się w kształcenie na poziomie szkół średnich? Czy prawo oświatowe temu sprzyja? Jakie zmiany w przepisach ułatwią kształcenie zgodne z potrzebami rynku pracy? Jak zachęcić uczniów do podejmowania nauki w szkołach branżowych? Jak wykorzystać globalne trendy, by zwiększyć konkurencyjność firmy? Na te wszystkie pytania organizatorzy poszukają odpowiedzi w czasie wydarzenia. Pomysłodawcy konferencji chcieliby także zainspirować branżę do współpracy na linii szkoła – pracodawca, a także wypracować, jeśli to konieczne, propozycje zmian do prawa oświatowego, które będą temu sprzyjać.

Konferencja dotyczy kształcenia w zawodach: krawiec, operator maszyn w przemyśle włókienniczym, pracownik pomocniczy krawca, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, technik przemysłu mody, technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych, technik włókiennik. Jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowana w projekcie: „Przygotowanie modelowych programów praktycznej nauki zawodu dla branży tekstylno-odzieżowej”.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu – szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Rafał Jurko: rjurko@konfederacjalewiatan.pl

Data publikacji: 21.02.2020
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
Cross-Border E-commerce: Nowe możliwości dla polskich firm na rynkach zagranicznych

16 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie konferencja Cross-Border E-commerce. Wydarzenie jest skierowane do przedsiębiorstw, które chcą rozwijać… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Poland & CEE Retail Summit 2024: Łącząc serca i umysły w handlu detalicznym 9-10 kwietnia 2024

Organizowana przez European Conferences United, 15. edycja Poland & CEE Retail Summit 2024, zaplanowana na 9-10 kwietnia w DoubleTree by… więcej »