Odzież do zadań specjalnych

W dniu 25 maja 2015 roku w Łodzi z inicjatywy Coats Polska odbyła się VI edycja Seminarium branżowego dla producentów odzieży ochronnej, zawodowej i specjalistycznej, rękawic oraz obuwia do użytku zawodowego. Współorganizacji imprezy podjął się, tak jak w latach ubiegłych, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, a także firmy Contec, Freundenberg Vilene oraz TAWO.

Seminarium to inicjatywa, mająca umożliwić zdobycie kompleksowej wiedzy oraz wymianę informacji między przedstawicielami jednostek certyfikujących, nauki, dostawcami komponentów oraz producentami działającymi w sektorze najwyższej jakości odzieży ochronnej i specjalistycznej. Szósta edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem producentów, firm leasingujących odzież, ale także użytkowników finalnych i działów BHP.

W czasie seminarium usłyszeliśmy wystąpienia dr inż. Grażyny Bartkowiak z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy na temat aktualnych wymagań dotyczących odzieży ochronnej, a także zmian w normach europejskich będących podstawą oceny typu WE odzieży ochronnej. CIOP-PIB reprezentowany był również przez dr Agnieszkę Kurczewską, która przedstawiła nowe podejście do doboru środków ochrony indywidualnej w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. 

Z dużym zaciekawieniem wysłuchano także prelekcji mgr inż. Anny Dąbrowskiej (CIOP-PIB) wskazującej  kierunki innowacji w odzieży ochronnej, rękawicach i obuwiu jako szansy dla polskich producentów na wzrost konkurencyjności. O nowościach w dziedzinie wkładów odzieżowych i włóknin ciepłochronnych czy ogniochronnych oraz ochronie przed zimnem wypowiedział się Wojciech Drążkowski (Freudenberg Vilene), a o oznaczaniu odzieży roboczej poprzez odpowiednie etykiety – Piotr Sowa z firmy TAWO. Aż trzy zróżnicowane wystąpienia przygotowali pracownicy Contec: Marcin Wojtkiewicz na temat nowości wśród maszyn z serii AMS i możliwym dzięki nim automatyzacjom procesów i redukcji kosztów produkcyjnych, Katarzyna Bednarek – o igłach specjalistycznych i Przemysław Zawadowicz o szyciu na miarę z wykorzystaniem nowego skanera DITUS MC.

Główny organizator COATS w osobie Iwony Zborowskiej i Amelii Dybowskiej zaprezentował nowinki w zakresie nici, zamków i taśm rzepowych w tym roku koncentrując się na produktach wysokiej widzialności. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano nitkę odblaskową Coats SIGNAL do szycia i haftu, która oświetlona przez strumień światła, pomaga zwiększyć widoczność w porze nocnej i w trudnych warunkach pogodowych, posiadając jednocześnie oryginalną  funkcję dekoracyjną. Premierę miały także elastyczne taśmy i termotransferowe filmy odblaskowe z pakietu Coats Signal, a także zamki OPTI niewidoczne w podczerwieni.

Kolejny raz Łódź odwiedziło ponad 100 osób, reprezentujących firmy z całego kraju, które podkreślały potrzebę organizacji podobnych spotkań.

Data publikacji: 18.06.2015
Przeczytaj również

Aktualności:
Produkcja na żądanie zmienia branżę odzieżową na przyjaźniejszą dla środowiska
Zero nadprodukcji, marnowania wody i redukcja emisji dwutlenku węgla - dzięki produkcji na żądanie firmy odzieżowe mogą wdrażać ekologiczne rozwiązania, ograniczając… więcej »
Aktualności:
Giacomo Conti unowocześnia sklep internetowy. W ofercie e-commerce pojawi się Sunset Suits

Inwestycje w rozwój kanału e-commerce, uruchomienie promocji marki Sunset Suits w internecie i otwarcie nowych salonów stacjonarnych to… więcej »

Aktualności:
Eobuwie.pl ma nowego prezesa zarządu

Nowym prezesem eobuwie.pl został Damian Zapłata. Jego głównym celem będzie wzmocnienie strategicznego rozwoju spółki, w tym… więcej »