Okazjonalny VM 2020

fot. ChristmasWorld

„Okazjonalny Visual Merchandising 2020″ to temat najbliższego szkolenia z cyklu „VM Forum”, które odbędzie się 30 stycznia 2020 w Warszawie. Dlaczego warto, byś już dziś zaznaczył tę datę w kalendarzu?

VM Forum to cykl szkoleń z visual merchandisingu, których celem jest dostarczenie wiedzy o najnowszych trendach w VM. Podczas warsztatów realizowanych w 2019 roku (m.in. w styczniu dla handlu oferującego artykuły wyposażenia wnętrz i w listopadzie dla branży mody) skoncentrowaliśmy się na wiodących tendencjach w światowym VM-ie i ich praktycznym zastosowaniu. Jednym z tematów, który wzbudził szczególne zainteresowanie było wykorzystanie wiedzy o trendach okazjonalnych do aranżacji wystawy i wnętrza sklepu. Najbardziej podobały się inspirujące przykłady bożonarodzeniowych witryn z różnych stron świata oraz prognozy trendów na najbliższe święta. Czy to przypadek? Coraz częściej wspominamy o kreowaniu pozytywnego doświadczenia zakupowego, a co może być lepszą do tego okazją, jak właśnie wykorzystanie okazji ( w tym między innymi świąt) do kreowania niezwykłej atmosfery i emocji – powodów, dla których zamiast kupowania w internecie, klient zapragnie odwiedzić nasz sklep, czy centrum handlowe, by miło spędzić czas i przy okazji zrobić zakupy.

Klient chce częściej być przez nas pozytywnie zaskakiwany, dlatego okazji do zakupów powinniśmy tworzyć więcej niż dotychczas i powinny one być wyjątkowe. Celebrowanie najbardziej tradycyjnych świąt już nie wystarczy. Ciągle trzeba szukać nowych pomysłów. Jedna z sieci detalicznych biorąca udział w listopadowym szkoleniu pochwaliła się, że największe obroty robi z okazji rocznicy firmy, a nie Bożego Narodzenia.

Czy klient odwiedzający galerię czy ulicę handlową zachwyci się wystawami podobnymi do siebie i do tych sprzed roku, dekoracjami w tych samych zestawieniach kolorystycznych (np. zieleni z czerwienią) i powtarzanymi motywami świętego Mikołaja z reniferem? Wiemy, że VM (podobnie jak marketing) jest także sztuką odróżniania się od innych. Gdzie szukać więc nowych inspiracji do optymalnego wykorzystania i kreowania okazji sprzedażowych w 2020 roku? Na pewno warto analizować przykłady tych, którzy to robią najlepiej, odwiedzać najciekawsze targi branżowe, szukać informacji w internecie i innych mediach, także poświęconych dekoracji wnętrz, brać udział w specjalistycznych szkoleniach, by zyskać nową wiedzę, jak też wymienić się doświadczeniami i pomysłami z innymi. Gdzie znaleźć takie szkolenia?

Najbliższe z nich, pt. „Okazjonalny visual merchandising 2020” odbędzie się 30 stycznia w Warszawie. Poprowadzi je Jerzy Osika – ekspert ds. sprzedaży, retail marketingu i visual merchandisingu (więcej informacji o prowadzącym znajdziesz na www.jerzyosika.com). Zaprezentuje on najlepsze przykłady okazjonalnego VM z różnych stron świata, z którymi miał okazję się zapoznać podczas swoich podróży oraz jako juror międzynarodowych konkursów na najbardziej innowacyjne sklepy. Podzieli się też najświeższymi spostrzeżeniami z odbywających się w styczniu wiodących międzynarodowych targów dekoracji świątecznych ChristmasWorld we Frankfurcie. Przedstawi również trendy okazjonalne na 2020 rok przygotowane przez światową agencję trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku, którą reprezentuje w Polsce. Praktyczne ćwiczenia będą okazją do zastosowania zdobytej wiedzy, jak też do wspólnego kreowania unikalnych pomysłów na zachwycanie klientów i motywowanie ich do zakupów.

Serdecznie  zapraszamy!

Więcej informacji, zapisy na: www.vmforum.pl

Data publikacji: 3.01.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
Zapraszamy na 13. edycję Fashion Business Congress: E-commerce w modzie! Bezpłatna rejestracja dla firm z sektora fashion!

Jeśli działasz w branży mody i chcesz zwiększyć swoją sprzedaż internetową, nie możesz przegapić 13. edycji Fashion Business Congress!… więcej »

Aktualności:
Bezpłatny webinar: Cross-border e-commerce w praktyce / Mastering Cross-border e-commerce

Zapraszamy 18 czerwca na webinar poświęcony optymalizacji strategii e-commerce oraz zarządzaniu informacjami o produktach na różnych rynkach.… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Cross-Border E-commerce: Rozwiń e-sprzedaż na rynkach zagranicznych. Ostatni moment na zgłoszenie!

Już 16 maja firmy zainteresowane rozwojem e-sprzedaży na rynkach zagranicznych będą mogły skorzystać z bezpłatnych wykładów i porad… więcej »