Pitti Uomo: święto mody męskiej

AKAstudio-collective

W czerwcu Florencja przez trzy dni była sercem mody męskiej. Na targach Pitti Uomo spotkali się branżyści z całego świata – kupcy, producenci, dziennikarze i blogerzy. Impreza była nie tylko okazją do rozmów biznesowych, ale również do podejrzenia najnowszych trendów.

Od 14 do 17 czerwca trwała 90. edycja Pitti Uomo we Florencji – największych targów mody męskiej na świecie. Letnia odsłona imprezy przebiegała pod hasłem  “Pitti Lucky Numbers”, które znalazło odzwierciedlenie w oprawie graficznej targów – motywy cyfr były wszechobecne. Jak tłumaczyli organizatorzy, chodziło im o zwrócenie uwagi na estetykę li symbolikę liczb, którymi jesteśmy otoczeni całe życie. Jednocześnie nawiązywały one do wpływów sportowych obecnych w modzie. Liczebność dało się również odczuć w natłoku odwiedzających targi – przybyło na nie 30 000 osób, to o 2,5 proc. więcej niż rok temu.
Wydarzeniu towarzyszyło jak zwykle sporo imprez towarzyszących. Z pokazami gościnnymi wystąpili: Raf Simons, Visvim, Fausto Puglisi i Gosha Rubchinskiy. Można było również obejrzeć wystawę Karla Lagerfelda “Fields of Vision”,  która zainaugurowała trzyletni program zadedykowany współczesnej modzie.
Jeżeli chodzi o dominujące trendy na wiosnę- lato 2017 można było zaobserwować tendencje ku luźniejszym, bardziej miękkim sylwetkom. Obok stonowanych, minimalistycznych propozycji dla zwolenników wyciszonej mody, pojawiło się sporo żywych kolorów i zwariowanych nadruków. Wśród must have’ów znalazły się casualowe koszule bez kołnierzyka, okrycia z wyeksponowanymi dużymi kieszeniami, oversize’owe T-shirty i marynarki z szerokimi klapami. W materiałach prym wiodły lejący się jedwab, denim, len, dżersej oraz woskowane matowe tkaniny.

Zdjęcia: AKAstudio-collective

Data publikacji: 29.06.2016
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »