Premiera kolekcji Pat Guzik

Fot.: Kasia Bielska

Pat Guzik zaprezentuje swoją kolekcję „Heaven is a place on earth” w czasie gali Cracow Fashion Awards, w sobotę 18 marca, w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Projektantka wygrała tymi projektami konkurs EcoChic Design w Hongkongu w 2016 roku. Będzie to polska premiera  „Heaven is a place on eart” na wybiegu. Wydarzenie rozpocznie Cracow Fashion Week 2017, który organizuje SAPU we współpracy z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym.

„Połączyłam techniki upcyklingu oraz rekonstrukcji, wykorzystując tkaniny zniszczone lub pochodzące z odzieży z second handów w Krakowie„, mówi Pat Guzik, absolwentka i wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. „Moja kolekcja nawiązuje do nieustannego dążenia do perfekcji w życiu, a także oddaje stan, w którym udaje się nadać balans poczuciu pustki i stagnacji, by znaleźć swoje miejsce na ziemi”.

Kodami kolekcji są faktura, kolor i kształt. Do tytułu nawiązują kolory – odcienie czerni, biały, niebieski, fioletowy i kobaltowy. Przy tworzeniu printów umieszczonych na ubraniach współpracował Mateusz Kołek, znany polski ilustrator. „Print urodził się z długich dyskusji na temat tytułu kolekcji i jest labiryntem symboli, które zabierają odbiorcę w podróż do mojej historii„, mówi Pat Guzik, która koordynuje także pokaz mody recyklingowej No Waste odbywający się w czasie Cracow Fashion Week (sobota, 25 marca, Studio Zabłocie).

EcoChic Design w Hongkongu, organizowany w trakcie Hongkong Fashion Week, to jeden z największych konkursów dla międzynarodowych projektantów stosujących zasady zrównoważonej mody. Pat Guzik osiągnęła wielki sukces, wygrała ten konkurs w roku 2016, zdobywając główną nagrodę.

Cracow Fashion Awards – pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03). Wydarzenie organizowane jest pod hasłem „fashion & ecology” i skupione będzie na temacie CSR – społecznej odpowiedzialności mody. Partnerami CFW są międzynarodowe organizacje: Fashion Revolution, PETA oraz Clean Clothes. Do 26 marca w Krakowie odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: pokazy, warsztaty, wykłady oraz wystawy fotografii.

Partnerami Cracow Fashion Week 2017 są miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej informacji: www.cracowfashionweek.com oraz www.ksa.edu.pl.

Data publikacji: 3.03.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Aktualności:
LPP wyjaśnia proces wyjścia z rynku rosyjskiego i dementuje informacje Hindenburg Research

Spółka wyjaśnia, iż wbrew informacjom zawartym w materiale Hindenburg Research, od maja 2022 roku nie prowadzi na terenie Rosji działalności… więcej »