PROMOCJA: 5 zalet 3D w EFI OPTITEX

Silny wzrost wymagań konsumentów przy ogromnej prędkości życia i jego globalizacji wywiera olbrzymi nacisk na producentów wielu gałęzi przemysłu, w tym na przedsiębiorstwa należące do branży odzieżowej.

Żeby nadążyć za potrzebami rynku, a nawet być krok przed nimi, firmy produkcyjne są wyposażane w nowoczesne technologie, ułatwiające oraz przyspieszające ich pracę.

Ultranowoczesnym narzędziem wybieranym przez producentów odzieży męskiej, tak formalnej, jak i casualowej czy sportowej, jest MODUŁ 3D należący do komputerowego systemu przygotowywania produkcji odzieży EFI OPTITEX. MODUŁ 3D EFI OPTITEX otwiera przed producentami odzieży możliwości, które pozwalają na objęcie prowadzenia w wyścigu i jak najszybsze dopasowanie produktu do potrzeb Klienta. Warto poznać zalety jego stosowania, poniżej przedstawimy najważniejsze z nich.

  1. Po pierwsze WIZUALIZACJA, która umożliwia szybkie zaprezentowanie nowego produktu Klientom, a także i kontrahentom przed wdrożeniem modelu do produkcji. Fakt ten nabiera znaczenia w zderzeniu z szybko rozwijającą się sprzedażą zdalną, coraz częściej bazującą na internetowych przymierzalniach, oraz z nawiązywaniem współpracy pomiędzy producentami z różnych krańców świata.
  2. Do głosu dochodzi tutaj kolejny, najnowszy, produkt firmy EFI OPTITEX: O/CLOUD, ściśle powiązany z MODUŁEM 3D, który umożliwia pracę W CZASIE RZECZYWISTYM konstruktorów w interakcji z producentami oddalonymi od siebie tysiące kilometrów. Możliwości współpracy obu tych modułów budują kolejną zaletę przedstawianego systemu.
  3. MODUŁ 3D umożliwia także szybkie tworzenie i prezentowanie końcowemu odbiorcy SPERSONALIZOWANEJ odzieży – tak pod względem wymogów szycia na miarę (MTM), jak i wymagań wizualnych (projekty własne klientów).
  4. Czwartą korzyścią płynącą z wdrożenia do procesu produkcji MODUŁU 3D jest OSZCZĘDNOŚĆ CZASU. Czas zyskujemy eliminując konieczność wykonywania pośrednich odszyć wzorów. Brak pośrednich odszyć daje nam także OSZCZĘDNOŚCI FINANSOWE ze względu na mniejsze zużycie tkanin oraz wpływa na obniżenie kosztów pracy.
  5. Ogromne możliwości rozwijają się po zastosowaniu MODUŁU 3D także w branży odzieży sportowej, co – w obliczu rosnącej popularności prowadzenia zdrowego trybu życia, a w tym i uprawiania sportu – daje kolejne profity. MODUŁ 3D umożliwia projektowanie mocno przylegającej do ciała odzieży funkcyjnej BEZPOŚREDNIO NA WIRTUALNYM MANEKI-NIE, co stanowi piątą zaletę prezentowanego modułu.

To tylko najważniejsze korzyści stosowania MODUŁU 3D w branży odzieżowej. Rozpatrując konstruowanie odzieży, jako część całego procesu przygotowania elementów do rozkroju, po którym następuje optymalizacja układów oraz wykrój na nowoczesnych cutterach do rozkroju tkanin jak np. wielowarstwowe cuttery UNICUT, należy mieć także na uwadze, że coraz częściej słyszy się o wdrażaniu technologii z nurtu PRZEMYSŁU 4.0. Aby nadążyć za jego wymaganiami – chmura obliczeniowa, protokoły przesyłania danych do maszyn i pomiędzy nimi, komunikacja pomiędzy maszynami, systemy symulacyjne – firmy produkcyjne już dziś muszą się zbroić w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Ryzyko pozostania w tyle przy rozwijającej się z zawrotną prędkością technologii, jest aż nadto realne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przyspieszyć swój biznes, usprawnić pracę oraz zwiększyć oszczędności, skontaktuj się już dziś ze specjalistami Allcomp Polska, aby wypracować rozwiązania programowe i sprzętowe idealnie dopasowane do warunków Twojego zakładu produkującego odzież.

Anna Niedźwiedzka Specjalista ds. Optitex,

Magdalena Krupińska Specjalista ds. technologii

www.allcomp.pl

Data publikacji: 20.07.2017
Przeczytaj również

Technologia:
Co łączy biustonosze Corin ze światem nauki, medycyny i robotyki?

Rozwój eksportowej i krajowej sprzedaży firmy Corin w dużej mierze wynika z prac jej działu B+R. Dział badawczo-rozwojowy… więcej »

Handel:
Jak technologia 5G zrewolucjonizuje modę i handel detaliczny

Technologia 5G zrewolucjonizuje branże mody i handlu detalicznego. Według raportu firmy McKinsey zatytułowanego State of Fashion 2022, więcej »

Technologia:
HFT71 – kompleksowe centrum zdobienia odzieży

Dzięki drukowi cyfrowemu firma HFT71 może uczestniczyć w procesie globalnej transformacji rynku w zakresie produkcji zdobień na odzieży,… więcej »