Przewodnik po modzie współczesnej. Dlaczego w takim stroju można się pokazać?

Wydawnictwo Arkady wypuściło kolejną pozycję dla miłośników mody. Przewodnik Marnie Fogg prezentuje przegląd najbardziej zdumiewających kreacji oraz w lekki i bardzo klarowny sposób wyjaśnia założenia ich projektantów. Znajdziemy tu też kilka alternatywnych stylów. To świetna książka dla wszystkich, którzy interesują się modą, dostarczająca jednocześnie wiedzy, jak i rozrywki. Każdemu projektowi autorka poświęciła dwie strony, pokazując jego zdjęcie i opatrując komentarzem. Dzięki krótkim modułom, wyważonych proporcjach między obrazem i tekstem oraz przejrzystej szacie graficznej, lektura przewodnika jest bardzo przyjemna i łatwo jest w nim wyszukiwać interesujące nas treści. 

Marnie Fogg udowadnia, że współczesna moda, choć prowokująca, nie jest aż tak niewygodna i niedorzeczna, jak się czasem uważa. Autorka analizuje 100 wyrafinowanych strojów słynnych projektantów, którzy wykorzystując futurystyczne materiały i kontrowersyjne koncepcje, poszerzają granice twórczej kreatywności.

Dlaczego Paul Poiret zaprojektował strój przypominający abażur? Czy Rudi Gernreich naprawdę myślał, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety będą nosili jego topless monokini? I co skłoniło Jeremy’ego Scotta do włączenia połyskliwego nikabu w lamparci wzór do kolekcji ubiorów dla kobiet? W przemyślany sposób broniąc nowatorskiej mody, Marnie Fogg wyjaśnia, dlaczego łamanie ustalonych kodów stroju może być wysoce kreatywne, choć bywa niezwykle kontrowersyjne.

W dziejach ewoluującej mody pojawiali się liczni projektanci, wprowadzający nowatorskie, skrajnie inne niż dotychczas ubiory. Przewodnik po modzie współczesnej przedstawia 100 ich najlepszych projektów, od trudnych w odbiorze koncepcji Comme des Garçons, do specyficznie podkreślających budowę ciała kreacji Thierry’ego Muglera i sylwetki mężczyzny o przesadnie szerokich ramionach, proponowanej przez Thoma Browne’a. Czytelnicy mogą też odkryć, jak „wyzwolone” projekty Jeana-Paula Gaultiera, Vivienne Westwood i Waltera Van Beirendoncka przedefiniowały pojęcia wielkości, akceptowalności i osobowości.

Zbyt często brak wyraźnego dopasowania lub oczywistego zamysłu uważany jest za brak wyrafinowania czy wręcz umiejętności. Marnie Fogg udowadnia, że nowoczesna moda nie jest tak szokująca i „nie do noszenia”, jak by się wydawało.

„Przewodnik po modzie współczesnej. Dlaczego w takim stroju można się pokazać?”
Marnie Fogg
Wydawnictwo Arkady

Więcej informacji, księgarnia internetowa:
https://www.arkady.info/przewodnik-po-modzie-wspolczesnej-dlaczego-w-takim-stroju-mozna-sie-pokazac.html

PL_MODA_okladka_BS.indd

Data publikacji: 11.04.2019
Przeczytaj również

Aktualności:
Ostatnie dni na zgłoszenia na Fashion Business Congress! Skorzystaj jeszcze z szansy na udział!

Już za chwilę rusza najważniejsze wydarzenie dedykowane sprzedaży internetowej w branży mody  –  13. edycja Fashion Business Congress.… więcej »

Aktualności:
Orbico Polska wyłącznym dystrybutorem K-Way w Polsce

Międzynarodowa marka odzieżowa K-Way rozpoczyna nowy rozdział na polskim rynku, dzięki współpracy z Orbico, wyłącznemu dystrybutorowi tej… więcej »

Aktualności:
Jamie Salter przewodniczącym Komitetu Strategii i Rozwoju Grupy CCC

Grupa CCC powołała Komitet Strategii i Rozwoju, na którego czele, na zaproszenie Prezesa Grupy CCC, stanął Jamie Salter, założyciel,… więcej »