Rangsutra – limitowana kolekcja marki C&A na lato 2024 celebrująca rzemiosło

Marka C&A celebruje wysokojakościowe rzemiosło razem z zespołem specjalistów Rangsutra produkując limitowaną kolekcję o tej samej nazwie. Nowa linia powstała by podkreślić pozycję utalentowanych kobiet oraz ich wpływ społeczny. Kapsułowa kolekcja, składająca się z ręcznie haftowanych projektów, została stworzona przez ponad 2000 wysoko wykwalifikowanych rzemieślniczek z całych Indii.

Inspiracją do stworzenia etnicznych projektów były stroje ludowe z dalekiego Wschodu. W kolekcji C&A x Rangsutra znaleźć można m.in. tradycyjne indyjskie tuniki z oryginalnymi haftami wyszywanymi ręcznie oraz starannie wykończone koszule z bufiastymi rękawami. Oszczędna kolorystyka oparta na bieli i czerni ma podkreślić precyzyjnie wyhaftowane detale i ściegi, które zdobią materiał w okolicach dekoltu lub przy mankietach. Każdy element oddaje hołd bogatemu dziedzictwu indyjskiego rzemiosła, łącząc tradycję z nowoczesnością. W linii Rangsutra wszystkie projekty powstały w oparciu o wygodne, luźne fasony, tak aby uzupełnić letnią garderobę kobiet.

Kolekcja Rangsutra jest efektem współpracy C&A oraz doświadczonych rzemieślniczek mieszkających i pracujących w małych miasteczkach w całych Indiach – głównie w Radżastanie, Uttar Pradesh, Chhattisgarh, Maharasztrze, Kaszmirze i Manipurze.

Limitowana kolekcja C&A x Rangsutra to więcej niż tylko ubrania – to manifestacja ważnych wartości i zaangażowania w sprawiedliwy handel, umożliwiający rozwój lokalnych społeczności i promowanie inkluzji społecznej kobiet. Obie marki połączyła ta sama idea, która towarzyszy podczas pracy – „Szacunek dla wszystkich – dostawcy, podwykonawcy, klienta oraz wszystkich osób zaangażowanych we wszystkie procesy w firmie.”

Data publikacji: 24.05.2024
Przeczytaj również

Moda:
Hi!Fashion - surowa bawełna i awangardowe sylwetki na pokazie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

16 marca w krakowskim Klubie Studio odbył się wyjątkowy pokaz mody Hi!Fashion, który przyciągnął miłośników mody i sztuki. Młodzi… więcej »

Moda:
Kolekcje SUN & COOL marki Columbia Sportswear. Funkcjonalna moda doskonała na upały

Lato to idealny czas, aby powrócić do ulubionych aktywności -  biegania, trekkingu, łowienia ryb czy paddleboardingu. Trzymanie się kilku… więcej »

Aktualności:
Pokaz semestralny Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Naturalne materiały i konstruktywizm w modzie

Dla wszystkich osób, które już zatęskniły za emocjami związanymi z tygodniami mody, SAPU przygotowało kolejne ekscytujące wydarzenie -… więcej »