Strzał w dziesiątkę – trendy w modzie męskiej 2020

trendy mody Dolce &Gabbana

Podczas czerwcowego Mediolańskiego Tygodnia Mody badacze trendów z Fashion Snoops wybrali 10 najważniejszych zjawisk, które będą miały największy wpływ na modę dla facetów w sezonie wiosna–lato 2020.

TREND NUTOPIA
Projektantów ogarnęła nostalgia za prostymi letnimi rozrywkami podczas wakacji na wsi. U Fendiego widać było na przykład wyraźną tęsknotę za pracą w ogródku. Kolekcji, unowocześnionej technicznymi materiałami, towarzyszyły kapelusze wędkarskie i… konewki.

ERMENEGILDO ZEGNA
Na szczycie prezentacji kolekcji wiosna–lato 2020 znalazł się pokaz Zegni. Show zorganizowano w apokaliptycznej scenerii opuszczonej huty żelaza, która idealnie współgrała z industrialnym charakterem ubrań, będących wspaniałym mariażem innowacji i upcyclingu.

ODJECHANE WZORY
Wzory tropikalne, będące nieodłącznym elementem wakacyjnej garderoby, przyjmują formy rozmytych owoców, sztucznych kwiatów czy zwierzęcych wzorów w absurdalnych kolorach. Dozwolone jest wszystko, co podyktuje psychodeliczna wyobraźnia, byle przyciągnąć młodszych konsumentów.

PRZEZROCZYSTE MATERIAŁY
Mimo iż inspiracje sportowe zaczynają już się przejadać, wciąż ogromną popularnością cieszą się techniczne materiały kojarzone z odzieżą dla aktywnych, takie jak na przykład nylon. Projektanci chętnie sięgają po przezroczyste, lekkie materiały utrzymane w neutralnych szarościach.

STYL RZEMIEŚLNICZO-ROBOTNICZY
Tradycyjna odzież robocza o rzemieślniczym charakterze – tak można scharakteryzować trend, który pojawił się w męskich kolekcjach na wiosnę–lato 2020 w Mediolanie. Szydełkowe koszulki polo, jedwabne kombinezony czy skórzane koszule robocze wyglądały nowatorsko, a także zwracały uwagę na rolę rzemiosła w dzisiejszym świecie.

FOTOREALISTYCZNE NADRUKI
Zdjęcia nanoszone na ubrania to hit tegorocznych męskich fashion weeków. O ile w Londynie dominowały motywy rozterek duchowych, to Mediolan skoncentrował się na przyjemnościach życia –roztaczając wizję czerwonych dywanów czy prywatnych samolotów – oraz na egocentrycznych obsesjach.


KORONKOWE TKANINY
Projektanci coraz częściej polemizują ze stereotypami mody męskiej i damskiej, zwłaszcza w kwestiach tkanin tradycyjnie przypisywanych jednej z płci. Podczas czerwcowego Milan Fashion Week pojawiła się koronka w roli materiału na typowo męskie sportowe bluzy i T-shirty.

ENERGETYCZNE LATA 80.
W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim nadal będzie mnóstwo odniesień do kipiących energią lat 80. Miejsko-sportowy styl inspirowany tym okresem zaprezentował m.in. Neil Barrett, łącząc na przykład spodnie garniturowe o kroju dresów z koszykarską koszulką.

O KROK OD NEONÓW
Wśród kolorów, które można było zobaczyć na mediolańskich wybiegach, szczególnie przyciągały oko nasycone półtony, które na skali barw niemalże stykają się z odcieniami neonowymi. To świetny sposób na odświeżenie tej grupy kolorystycznej.

SWETROWE T-SHIRTY
Sweterki z krótkim rękawkiem przypominające koszulki to hit sezonu, który przewijał się na bardzo wielu mediolańskich wybiegach. Preferowane są zwłaszcza dzianiny o wyglądzie robionych ręcznie.

Opracowanie: Ewa Fijałkowska
Źródło: Fashion Snoops

Data publikacji: 25.10.2019
Przeczytaj również

Moda:
Columbia Heritage i Icons SS23: legendarne modele w nowym, współczesnym wydaniu

Columbia to znana na całym świecie marka odzieży sportowej i outdoorowej z bogatym archiwum kultowych ubrań, butów i akcesoriów, których… więcej »

Marketing:
Ponadczasowa moda, ponadczasowe relacje. Kampania „Pokolenia” Patrizia Aryton

Marka Patrizia Aryton przygotowała specjalną kampanię „Pokolenia” poświęconą relacjom między matką a córką. Jak mówią… więcej »

Marketing:
Marka Tommy Hilfiger zaprosiła do współpracy polskiego piłkarza Arkadiusza Milika

Tommy Hilfiger, który od trzech dekad zaciera granice między modą a sportem, łączy siły z ikoną polskiego futbolu, Arkadiuszem Milikiem. W… więcej »