Światowa moda w Poznaniu

TARGI MODY wiosna 2017

We wrześniu, w stolicy Wielkopolski sklepy odzieżowe i obuwnicze zdecydują, jakie kolekcje pokażą swoim klientom w najbliższych dwóch sezonach. Będą mogli wybierać spośród oferty czterystu firm i marek z piętnastu państw.

W terminie 5-7 września odbędzie się największe wydarzenie modowe w Polsce organizowane dla przedsiębiorców. Na Targi Mody Poznań przyjadą handlowcy z kilkunastu państw, aby wybrać atrakcyjną ofertę do swoich sklepów. Zobaczą tam tysiące nowości, między innymi z Polski, Hiszpanii, Serbii, Niemiec, Włoch czy Portugalii. Na ekspozycji pojawi się kolekcja fast fashion (jesień-zima 2017/2018) oraz next season, czyli modele na sezon wiosna-lato 2018.

Trendy przyszłości

Czym moda nas zaskoczy w 2018 roku? Jak wynika z raportu agencji Fashion Snoops najbliższe trendy będą odzwierciedlały konkretne typy osobowości. „Pierwszy typ to kobieta Neuetradition, która jest zwolenniczką rewolucyjnego, futurystycznego podejścia do mody. Dekonstruując tradycję  tworzy unikalny, najwyższej klasy design. Następna – Sensory ma obsesję na punkcie technologii i energetycznych kolorów. Bardzo istotnie są dla niej różnego rodzaju gadżety i wysoka funkcjonalność. Z kolei Quest to pasjonatka podróży, łącząca styl etno z praktycznym casualem. Jeżeli chodzi o modę męską, to uosabia ją mężczyzna Portfolio, którego cechuje zamiłowanie zarówno do klasycznej, jak i awangardowej estetyki, co widać w jego garderobie będącej mariażem tradycyjnych, włoskich ubrań z wzorami i kolorystyką, zaczerpniętymi z płócien malarskich. Corp. zwraca się w kierunku fuzji tradycji i technologii, inteligentnej odzieży, efektów holograficznych i bezszwowych projektów. Natomiast  mężczyzna Roycroft koncentruje się na rzemieślniczej jakości, tradycyjnych materiałach i dekonstrukcji – wyjaśnia Jerzy Osika, przedstawiciel światowej agencji przewidywania trendów Fashion Snoops na Polskę.

Globalność vs. lokalność

Pomimo międzynarodowego charakteru Targów Mody Poznań w ostatnich latach widoczny jest trend inwestowania w polskie marki. Jak wynika z badań przeprowadzonych podczas wydarzenia, polscy producenci cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony rodzimych sklepów, jak i zagranicznych przedsiębiorców. Powodem wyboru polskich marek jest najczęściej wysoka jakość za niewygórowaną cenę. Odpowiedzią na wspomnianą popularność krajowych producentów jest koordynowany przez targi projekt Polska Moda. Wszyscy producenci wyróżnieni znakiem programu muszą wykazać się doskonałym wzornictwem i wysoką jakością materiałów. Część kolekcji Polskiej Mody będzie można zobaczyć na ekskluzywnym pokazie zorganizowanym pierwszego dnia targów.

Moda – wiedza o otaczającym świecie

Targi mody Poznań mają pomagać sklepom odzieżowym i obuwniczym w rozwijaniu swoich przedsiębiorstw w jednej z najszybciej zmieniających się branż. Dlatego wszyscy uczestnicy zaproszeni są do udziału w szkoleniach z zakresu marketingu mody i sprzedaży. Na spotkaniach znani eksperci doradzą jak obserwować rzeczywistość, aby dostrzegać w niej zmieniające się trendy, a także powiedzą jak kreatywnie wypromować swój sklep bez dużych nakładów finansowych.

Udział w targach dla przedsiębiorców, projektantów oraz studentów uczelni kierunkowych jest bezpłatny. Zaproszenie można pobrać za pośrednictwem platformy mtp24.pl.

Szczegóły:

www.targimodypoznan.pl

www.polskamoda.pl

Data publikacji: 31.08.2017
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »