Targi sourcingowe Intex South Asia

Ponad 250 wystawców zaprezentuje swoje najnowsze produkty tekstylne podczas 4. edycji Intex South Asia – największych tekstylnych targów sourcingowych w Południowej Azji, które odbędą się w dniach 14-16 listopada 2018 r. w BMICH (Centrum Wystawowym Sirimavo Bandaranaike) w Kolombo na Sri Lance.

Intex South Asia to platforma sourcingu i handlu dla globalnych producentów odzieży, międzynarodowych biur zaopatrzenia i zakupów, marek odzieżowych i sprzedawców detalicznych, którzy szukają nowych źródeł zakupu przędz, tekstyliów i akcesoriów odzieżowych, barwników i chemikaliów oraz pokrewnych usług. Od początku swojej działalności w 2015 roku, targi Intex South Asia współpracowały z kupcami i dostawcami z ponad 30 krajów i regionów, osiągając wzrost liczby kupujących o 67% i wzrost liczby wystawców o 46%, co czyni je największymi targami sourcingowymi w regionie Azji Południowej.

Intex South Asia zależy na przekształceniu regionu Azji Południowej w potęgę włókienniczą i odzieżową, poprzez umocnienie międzyregionalnego handlu w tej części świata. Targi chcą aby producenci i nabywcy mogli czerpać korzyści z rozwoju w regionie Azji Południowej i tworzyć silniejsze więzi biznesowe.

Businessfashionpl630-X-300_1

 

Trzecią edycję Intex South Asia zainaugurował Premier Sri Lanki, Pan Ranil Wickremesinghe w obecności Ministra Przemysłu i Handlu, Pana Rishada Baithudeena i Ministra ds. Strategii Rozwoju i Handlu Międzynarodowego, Pana Sujeewa Senasinghe. W uroczystym otwarciu udział wzięli także dyplomaci oraz szefowie związków zawodowych ze Sri Lanki, Azji Południowej i innych krajów.

To jedyna tego rodzaju wystawa w tym regionie. Podczas trzeciej edycji swoje wyroby tekstylne zaprezentowało 180 dostawców z 15 krajów. Liczba uczestników wzrosła natomiast o 30% w porównaniu z poprzednim rokiem. Targi odwiedzili kupcy z ponad 21 krajów, m.in. ze Sri Lanki, Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Mauritiusu, Włoch, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, USA, Hong Kongu, Malezji, Chin, Tajwanu, Korei i Tajlandii.

Przedstawiciel firmy Mafatlal Industries Limited z Indii skomentował: „Cieszymy się, że możemy być tutaj, na Intex South Asia. Jest to pierwszy raz, kiedy prezentujemy tu nasze tkaniny dżinsowe, a odzew od razu jest pozytywny. Spotkaliśmy na targach wiele biur zaopatrzeniowych międzynarodowych marek, fabryk odzieży oraz rodzimych marek ze Sri Lanki z dużym potencjałem. Z niecierpliwością czekamy też na udział w Fashion Fiesta 2018, który był ostatnio bardzo dobrze zorganizowany przez Worldex India.”

Przedstawiciele Madeline King of 3Squids, wiodącej marka z Australii, która po raz pierwszy odwiedziła targi, powiedzieli: „To była bardzo dobra wizyta, expo było zorganizowane doskonale. Nawiązaliśmy kontakty z kilkoma dobrymi dostawcami, z którymi obecnie współpracujemy, z Indii, Hongkongu, Pakistanu i Sri Lanki. Będziemy tam też w przyszłym roku na Intex South Asia 2018.”

„Fashion Fiesta” to wydarzenie networkingowe połączone z pokazem mody, towarzyszące Intex South Asia. Ponad 500 kupców, specjalnych gości, przedstawicieli branży i wystawców międzynarodowych uczestniczyło w imprezie, w której czołowe międzynarodowe firmy, takie jak The Woolmark Co., Reliance Industries Ltd., Taiwan Textile Federation, Mekotex z Pakistanu itp. zaprezentowały swoje innowacyjne produkty tekstylne i modowe kolekcje.

Intex South Asia rośnie z roku na rok, przyciągając na Sri Lankę wystawców i kupujących. To największe wydarzenie sourcingowego w tym regionie. Więcej informacji o najbliższej edycji można znaleźć na stronie: http://www.intexfair.com

Data publikacji: 5.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »