Techconfex tuż, tuż

fot. www.techconfex.pl

Już 13 kwietnia rozpoczynają się w Łodzi dwudniowe targi maszyn, technologii i surowców do produkcji odzieży oraz tapicerki Techconfex. W trakcie wydarzenia będzie można także wziąć udział w ciekawych prezentacjach i wykładach.

Systemy komputerowe 

Podczas targów wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze systemy komputerowe wspomagające pracę projektanta, konstruktora odzieży i technologa. Będą to narzędzia do projektowania odzieży, fotodigitalizacji, konstrukcji i stopniowania szablonów, wirtualnego prototypowania w 3D, tworzenia wydajnych planów i układów rozkroju, a także zarządzania dokumentacją produkcyjną. W specjalnie wyznaczonym „Przystanku Optitex” będą się odbywały warsztaty praktyczne, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w pracy na systemie CAD/CAM.

Automatyczne krojownie

Będzie można zapoznać się również z systemami automatycznego rozkroju w szerokiej gamie modeli: urządzenia do krojenia wysokich nakładów z zachowaniem idealnej powtarzalności, katery jednowarstwowe – przydatne zwłaszcza przy często zmieniającym się profilu produkcji, jak również specjalne modele do cięcia skóry. Wystawcy pokażą też inne maszyny i urządzenia stosowane w krojowni – profesjonalne stoły do warstwowania i rozkroju materiałów, krajarki taśmowe, noże krojcze, przewijarko-przeglądarki do tkanin z systemem monitorowania błędów.

Najnowocześniejsze maszyny i dodatki

Odwiedzających zainteresują z pewnością również maszyny specjalistyczne stosowane w produkcji konkretnych asortymentów odzieży (np. odzieży medycznej czy sportowej), maszyny wieloczynnościowe, automaty szwalnicze, wielogłowicowe hafciarki. Warto zapoznać się także z profesjonalnymi prasami i urządzeniami prasowalniczymi, maszynami do uszczelniania szwów, urządzeniami do cięcia taśm  i etykiet, drukarkami do druku bezpośredniego oraz wieloma innymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w produkcji odzieży, tapicerki i konfekcji technicznej.

Wśród surowców i dodatków znajdą się nici szwalnicze, wkłady klejowe (m.in. ze specjalną powłoką umożliwiającą klejenie w niskich temperaturach stosowanych przy podklejaniu skóry i wyrobów skóropodobnych), metki, taśmy oraz wszywki i emblematy – również te przygotowywane na specjalne zamówienia.

Targowe prezentacje

Środa 13.04.2016

11:00-11:30 – Idea Developer, Techniki podnoszenia sprawności i efektywności organizacyjnej

11:45 – 12:15 – East West Link, Umiejętności bez granic – zagraniczny pracownik odpowiedzią na problemy kadrowe polskiego przedsiębiorcy

12:30-13:00 – AT Consulting, Rola komunikacji w procesach produkcyjnych firm odzieżowych – kierowanie produkcją, reorganizacja, rozwój organizacji

13:15 – 13:45 – Habitat Prime, Jak sfinansować zakup środków trwałych z funduszy unijnych

14:00 – 14:30 – Habitat Prime, Jak pozyskać środki na działalność eksportową – prezentacja źródeł finansowania

14:45 – 15:15 – Habitat Prime, Finansowanie zakupu oprogramowania ze środków unijnych

15:30 – 16:00 – FRP, TECLO projekt UE: Skuteczny Menedżer w przemyśle włókienniczym

 

Czwartek 14.04.2016

10:30 – 11:00 – Habitat Prime, Jak sfinansować zakup środków trwałych z funduszy unijnych

11:15 – 11:45  – Habitat Prime, Jak pozyskać środki na działalność eksportową – prezentacja źródeł finansowania

12:00 – 12:30 – Habitat Prime, Finansowanie zakupu oprogramowania ze środków unijnych

12:45-13:15 – East West Link, Umiejętności bez granic – zagraniczny pracownik odpowiedzią na problemy kadrowe polskiego przedsiębiorcy

13:30-14:00 – Idea Developer, Techniki podnoszenia sprawności i efektywności organizacyjnej

14:15 – 14:45 – AT Consulting, Rola komunikacji w procesach produkcyjnych firm odzieżowych – kierowanie produkcją, reorganizacja, rozwój organizacji

15:00 – 15:15 – PIOT, Środki UE na badania i rozwój w ramach sektorowego programu INNOTEXTILE finansowanego  przez NCBiR z programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Organizator: Interservis Sp. z o.o.

Miejsce targów: Hala Expo-Łódź, al. Politechniki 4

Godziny zwiedzania:

  • 13.04 (środa) – godz. 9.00-17.00
  • 14.04 (czwartek) – godz. 9.00-17.00

www.techconfex.pl

Data publikacji: 11.04.2016
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »