Texprocess i Techtextil: ogromny potencjał innowacyjny

fot.: http://www.messefrankfurt.com/

Za trzy miesiące, od 4 do 7 maja, branża spotka się we Frankfurcie na Texprocess, targach maszyn, urządzeń i technologii dla przemysłu tekstylnego, komputerowych systemów przygotowania i kontroli produkcji w przemyśle konfekcyjnym.

W hali 5.0 goście znajdą sektor „Source It”, przeznaczony dla firm poszukujących partnerów z ofertą przeszyć. Organizatorzy zadbają także o narybek: w sektorze „Texprocess Campus” studenci uniwersytetów i szkół modowych mogą zaprezentować programy naukowe swoich instytutów i szczególne osiągnięcia. – Przemysł tekstylny i konfekcyjny potrzebuje fachowców nie tylko z Niemiec, ale i z zagranicy. Dlatego wspieramy kształcenie młodych ludzi – wyjaśnił Michael Jänecke, brandmanager Techtextil. – Z drugiej strony przyszli absolwenci potrzebują platformy, na której będą mogli pokazać się potencjalnym pracodawcom. Zainteresowani znajdą tam także giełdę pracy, która dostarczy informacji o stażach, tematach prac dyplomowych i ofertach pracy. Nie zabraknie również internetowej giełdy pracy.

Symboliczną fuzję wystawy Texprocess z odbywającej się jednocześnie giełdą tekstyliów technicznych i włóknin Techtextil zapewni nowy format „Innovative Apparel Show”. Studenci czerech renomowanych szkół mody zaprezentują swoje kolekcje, objaśniając jednocześnie procesy przeróbki i właściwości użytych tkanin. Na gości czeka pokaz trzydziestu przełomowych propozycji ubrań, bazujących na odważnych eksperymentach technologicznych, fascynujących tkaninach technicznych oraz nowych formach odzieży. – Nie chcemy zorganizować tradycyjnego pokazu mody – powiedział Olaf Schmidt, wiceprezes Textiles & Textile Technologies frankfurckich targów – tylko stworzyć niekonwencjonalną platformę, na której branżowcy obu wystaw, Techtextil i Texprocess, będą mogli wymienić się doświadczeniami i zaczerpnąć inspiracji. Celem nowego projektu jest stworzenie pomostu między obiema dziedzinami: produkcją i obróbką tekstyliów z jednej strony oraz tekstyliami technicznymi i włókninami z drugiej. Pokaz, trwający około pół godziny, odbędzie się podczas targów siedem razy.

Natomiast w sektorze IT@Texprocess (hala 4.0) goście znajdą najnowsze oprogramowanie, wspierające procesy produkcyjne, logistyczne i sprzedaż. Wirtualizacja 3D, technologia RFID oraz rozmaite aplikacje dla smartfonów i tabletów umożliwią fascynujące rozwiązanie, między innymi w zakresie rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality).

– Trzecia edycja targów niesie w sobie ogromny potencjał – powiedział Elgar Straub, dyrektor generalny niemieckiego zrzeszenia przemysłu maszynowego. – Tematy takie jak digitalizacja i globalna łączność – inaczej mówiąc przemysł 4.0 – oraz procesy ekorozwoju interesują branżę i będą punktem ciężkości nadchodzących targów Texprocess.

Data publikacji: 2.02.2015
Przeczytaj również

Targi:
Za nami kolejna edycja Targów Mody Poznań


Targi Mody Poznań, które odbyły się w dniach 19-20.02.2020, upłynęły w atmosferze wielu merytorycznych spotkań, ciekawych dyskusji… więcej »

Targi:
ILM: nowe kolekcje, trendy i know-how dla branży modnych dodatków

W dniach 29 lutego 2 marca 2020 r. branża galanteryjna spotka się w… więcej »

Targi:
TMP: Miasto Żyje Modą i Kongres Fachowców

Rusza „miejski” projekt Targów Mody Poznań i partnerów, który odbędzie się w dniach 17-23.02.2020. Celem projektu jest poszerzanie… więcej »