Texprocess rośnie

fot. Messe Frankfurt

Już 4 maja we Frankfurcie rozpoczynają się międzynarodowe targi nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii dla przemysłu tekstylnego Texprocess. Trzecia edycja imprezy zajmie większą powierzchnię oraz wzbogaci o nowe wydarzenia towarzyszące. Nic dziwnego, że rośnie również zainteresowanie wydarzeniem.

Targi będą trwały cztery dni (4-7 maja 2015) i zgromadzą około 270 wystawców, którzy zaprezentują się w czterech halach, a także w specjalnych strefach oraz na wydarzeniach towarzyszących. Wśród nich znajdzie się dziewięć firm z Polski: Allcomp Polska, Contec, Duledo, Rexel, Hillob, Impall, Juki Central Europe, Semaco i Strima.

– Podjęte przez nas działania na rzecz strategicznego rozwoju Texprocess przynoszą owoce: rozwinęliśmy grupy produktowe, które najbardziej interesują odwiedzających, poszerzyliśmy program wydarzeń towarzyszących, zwłaszcza dla przemysłu odzieżowego, a także zadbaliśmy o więcej synergii z odbywającymi się w tym samym czasie targami Techtextil – mówi Michael Jänecke, dyrektor zarządzania marką Technical Textiles oraz Textile Processing. – Texprocess jako jedyne w Europie targi branży tekstylnej po raz kolejny stanowić będą inspirację dla całej branży. Liczba rejestracji zwiększyła się znacznie w czterech grupach produktów: Design, Product Development and Automation Technology (Technologia Projektowania, Tworzenia Produktów i Automatyzacji; Stitching, Joining and Fastening Technology (Technologia Zszywania, Łączenia i Zapięć); Fusing, Setting and Manufacturing Preparation (Lokalizacja, Rozmieszczenie i Przygotowanie do Produkcji); a w szczególności Product Processing and Finishing (Produkcja i Wykończenie). W pozostałych grupach produktów liczebność jest podobna, jak w latach poprzednich. Na Texprocess 2013 do najważniejszych działów należały Stitching, Joining and Fastening Technology and Materials (Technologia i Materiały do Projektowania, Tworzenia Produktów i Automatyzacji; IT, Design, CAD/CAM (IT, Design, Programy CAD/CAM); oraz Product Processing and Finishing (Produkcja i Wykończenie). – W tych obszarach odnotowaliśmy wyraźny wzrost w porównaniu z rokiem 2013. To, co oferują wystawcy w tym roku dużo lepiej odzwierciedla oczekiwania odwiedzających targi – wyjaśnia Michael Jänecke.

Jedenaście firm, w tym BEDAV, Futura Retail Solution, Insys, prodress Software, Speed Step i TXTE Solutions, zarejestrowało się już w specjalnej strefie IT@Texprocess. Produkty wystawców oparte będą na najnowszym zarządzaniu cyklem produkcyjnym oraz systemach zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, a także na innowacyjnym łańcuchu dostaw oraz rozwiązaniach planowania dostaw dla branży mody, tekstyliów, sprzedaży i produkcji.

Zmiana strefy Source it w niezależną grupę produktową to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wystawców i odwiedzających oraz wynik działań zmierzających w kierunku jeszcze lepszego dopasowania oferty Texprocess do sytuacji na rynkach. – Ta zmiana to nasza reakcja na fakt, że firmy są coraz bardziej zainteresowane targami poświęconymi tkaninom dla branży odzieżowej, organizowanymi kilka razy w roku przez Messe Frankfurt, takimi jak Apparel Sourcing w Paryżu i Nowym Jorku. To również wyraz współczesnych metod zaopatrzenia, wynikających z wypuszczania nawet do dziesięciu kolekcji rocznie – tłumaczy Michael Jänecke. W roku 2013 w strefie Source it zaprezentowało się około 60 firm.

W trakcie tegorocznych targów odwiedzający będą mogli skorzystać z obszernego programu wydarzeń towarzyszących, w tym Forum Texprocess, rozdania nagród Texprocess Innovation Award (Nagroda Texprocess za Innowacje) oraz nowego Innovative Apparel Show (Pokaz Odzieży Innowacyjnej) we foyer hal 5.1/6.1 oraz w hali 6.1. Od początku marca odwiedzający mają dostęp do informacji na temat wszystkich wystawców, produktów oraz różnych wydarzeń na stronie internetowej Texprocess (www.texprocess.com).

Obok Texprocess w tym samym czasie organizowane są targi Techtextil, największe międzynarodowe targi branżowe poświęcone tekstyliom technicznym oraz włókninom. W przypadku Techtextil również odnotowano wzrost wynajmu powierzchni oraz liczby wystawców: – W roku 2015 technicy z branży tekstylnej i odzieżowej będą mogli skorzystać z największej jak dotąd oferty tkanin oraz kompozytów włókienniczych do zastosowania technicznego – mówi Michael Jänecke. – Texprocess i Techtextil to uzupełniające się źródła inspiracji wykraczającej poza branżę tekstylną i odzieżową. Z oferty obu wydarzeń korzysta coraz większa liczba odbiorców spoza branży włókienniczej.

W trakcie obu wydarzeń targowych – Texprocess i Techtextil – Messe Frankurt spodziewa się ponad 1650 wystawców.

Przedstawicielstwo Targów Frankfurckich zaprasza na wspólny wyjazd na Techtextil i Texprocess. Organizatorzy zapewniają kompleksową opiekę pilota podczas podróży i w trakcie pobytu, przelot samolotem lub autokarem, pobyt w hotelu, katalog oraz karty wstępu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 22 49 43 201.

Data publikacji: 24.04.2015
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »