Texprocess: Sprawdź, dokąd zmierza przemysł mody. Poznaj innowacje i trendy

W dniach 21-24.06.2022 we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja Texprocess – targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii do produkcji odzieży oraz gotowych wyrobów tekstylnych. Impreza jest świetną okazją, by zapoznać się z trendami i innowacjami w przemyśle lekkim. Dodatkowo, będzie można odwiedzić organizowane równolegle targi tekstyliów technicznych Techtextil i tekstyliów domowych Heimtextil.

W ramach Techtextil i Texprocess swoje nowości i innowacje zaprezentuje ponad 1100 wystawców z 45 krajów. Branża mody i tekstyliów będzie mogła zapoznać się z postępem, jaki dokonał się w procesach i urządzeniach produkcyjnych oraz materiałach, a także podejściu do zrównoważonego rozwoju. Intensywne inwestycje w badania w ciągu ostatnich trzech lat sprawiają, że podczas najbliższej edycji targów możemy się spodziewać wysokiego poziomu innowacyjności prezentowanych rozwiązań.

Na Texprocess międzynarodowi dostawcy zaprezentują najnowsze maszyny, wyposażenie, procesy i technologie do wszystkich etapów produkcji odzieży oraz tekstyliów – począwszy od projektowania, kroju, szycia, dziania i haftu, a skończywszy na wykańczaniu, IT i logistyce.

„Wystawcy i odwiedzający stawiają wysokie wymagania wiodącym targom Texprocess. Wystawcy prezentują swoje osiągnięcia po trzyletniej przerwie. Odwiedzający nie mogą się doczekać innowacyjnych rozwiązań, oferty dla bardziej zrównoważonej, bardziej elastycznej, a także bardziej regionalnej produkcji. Texprocess popycha przemysł do przodu i wreszcie umożliwia osobiste kontakty oraz wzmocnienie relacji biznesowych” – mówi Elgar Straub, dyrektor zarządzający VDMA Textile Care, Fabric and Leather Technologies Association.

Po raz pierwszy ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w Techtextil i Texprocess, będą mieli do dyspozycji cyfrowe rozszerzenie targów – Digital Extension. To wirtualna przestrzeń do wymiany idei, która ma działać od 13 czerwca do 8 lipca 2022.

Organizatorzy ponownie skupią się na temacie zrównoważonego rozwoju w ramach projektów Sustainability@Techtextil i Sustainability@Texprocess. Na targach będą prezentowane i nagradzane innowacyjne oraz zrównoważone materiały, a także technologie ich ekologicznego przetwarzania przy minimalnym zużyciu odpadów i wody.

Data publikacji: 14.06.2022
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »