Texworld: tekstylny kalejdoskop

Salon Texworld

Targi Texworld w Paryżu  stanowią doskonały przegląd światowych tendencji w tkaninach i dzianinach odzieżowych oraz trendów w modzie. Najbliższa edycja odbędzie się 6 – 9 lutego.

Targi Texworld odbywają się dwa razy do roku: w lutym i we wrześniu. Kierowane są przede wszystkim  do producentów odzieży i tkanin, dystrybutorów i hurtowni, sklepów internetowych, sieci oraz firm handlowych, a także projektantów. Ostatnia edycja targów odbyła się między  12 a 15 września 2016 roku. Podczas jesiennej edycji targów, swoje najnowsze kolekcje zaprezentowało łącznie 987 wystawców z 27 krajów. Wydarzenie to przyciągnęło 13 591 branżystów ze 110 państw. 72 % z nich stanowili goście z Europy, a wśród nich najliczniejszymi grupami byli reprezentanci:  Francji  –18.64% ,  Wielkiej Brytanii – 10.60%,  Hiszpanii – 8.05%, Turcji – 6.94%,  Włoch – 5.91% oraz Niemiec – 4 .69%. Na najbliższych targach Texworld, swoje kolekcje zaprezentują m.in.: Batmaz Tekstil, Cotton Council International, Fulida Group Etiteks, Hangzhou Import & Export, Hemmers Itex Textil, Kassim Denim, Kohinoor Mills, Banswara Syntex, Koojoo Global, Lenzing, New Heaven Enterprise, Nishat Mills oraz Teijin Frontier.

W tym samym miejscu i czasie odbędzie się również Apparel Sourcing adresowany do producentów odzieży i akcesoriów, którzy chcą zainteresować inne firmy swoimi usługami przerobowymi. W tej części targów wystawi się ok. 230 firm z 13 krajów,  prezentujących najnowsze kolekcje m.in. w sekcji Shawls & Scarves.

Podobnie jak podczas ostatniej edycji Texworld, odwiedzający będą mogli zobaczyć także specjalny pokaz Avanprint, poświęcony najnowocześniejszej technologii druku. Zadebiutował on na ostatniej edycji i okazał się wielkim sukcesem. Wystawcy z Niemiec, Francji, Włoch oraz Holandii i Szwajcarii przyciągnęli tu mnóstwo firm zainteresowanych innowacyjnymi oraz kreatywnymi rozwiązaniami, jakie oferuje druk cyfrowy.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 6 do 9 lutego 2017 w Paryżu, na nowoczesnych terenach wystawienniczych Le Bourget.  

Rodzime firmy zainteresowane udziałem w targach Texworld zapraszamy do kontaktu z polskim przedstawicielstwem: Dorota.Idzikowska@poland.messefrankfurt.com, (22) 49 43 201. Więcej informacji: www.targifrankfurt.pl

Data publikacji: 25.11.2016
Przeczytaj również

Targi:
Targi Mody Poznań z Targiem Ekologicznym

Poznańskie targi odzieży i obuwia zostały przesunięte na późniejszy termin (29-30 sierpnia) i połączone z Letnim Targiem Ekologicznym.… więcej »

Targi:
Targi ILM Offenbach odwołane

Najbliższa edycja targów artykułów skórzanych ILM w Offenbach została odwołana. Impreza była zaplanowana na 5 - 7 września… więcej »

Targi:
Warszawski Fashion Market Square już we wrześniu

Już tej jesieni Fashion Market Square zawita do Warszawy i Wrocławia. Na targach znajdą coś dla siebie miłośnicy fashion, eko mody oraz… więcej »