TMP w nowej formule 

Od 24 do 26 lutego 2016 będą trwały Targi Mody Poznań. Organizatorzy stawiają na zwiększenie liczby polskich wystawców oraz na nowe trendy w organizacji wydarzeń dla branży fashion.

Rosnące zainteresowanie Europejczyków kolekcjami od młodych projektantów ma swoje odzwierciedlenie w ekspozycji najważniejszych imprez targowych dla sektora mody.

O widocznych zmianach mówią m.in. organizatorzy Targów Mody Poznań, którzy odnotowali niemal dwukrotny wzrost liczby projektantów podczas ostatniej edycji wydarzenia.

Więcej nowoczesnego dizajnu i noc zakupów

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów poznańskich targów już 25 lutego projektanci otrzymają osobny pawilon, w którym zostanie uruchomiona „noc zakupów” dla klientów końcowych. Projekt pod nazwą Showroom BezliQ zgromadzi około 80 dizajnerów i będzie otwarty również podczas trwania Targów Mody Poznań w dniach 24–26 lutego.

Mocny polski akcent

Targi Mody Poznań od ponad roku wspierają rodzimy sektor odzieżowy i obuwniczy przez powołanie do życia projektu Polska Moda. Celem inicjatywy jest promocja marek wyróżniających się dizajnem i jakością. Znak Polska Moda przyznano już dwudziestu trzem firmom, których całość produkcji odbywa się w kraju; są to m.in. marka Carl Verssen, Lanieri Fashion, Sempre czy Nord. Program ma swoich ambasadorów w świecie showbiznesu (w 2015 roku ambasadorem został Mister Polski Rafał Maślak) oraz w gronie klientów – Ambasadorki Polskiej Mody są wybierane drogą ogólnopolskiego castingu. W konkursie o tytuł ambasadorki projektu może wziąć każda kobieta 18+ bez względu na rozmiar i typ sylwetki.

Program Polska Moda ma również pomóc handlowcom z różnych części świata wybrać ofertę najatrakcyjniejszych marek z naszego kraju. Jest to możliwe dzięki obecności wyróżnionych w danym roku firm na ekspozycji Targów Mody Poznań. Ich stoiska są oznaczone na planie pawilonów logotypem przedsięwzięcia.

Jakie marki, takie targi

Nie jest tajemnicą, że podstawą sukcesu targów są obecne na nich marki. Targi Mody Poznań od lat prowadzą strategię polegającą na pozyskiwaniu topowych firm, które są poszukiwane przez zwiedzających. I pomimo rozbudowy przestrzeni polskich marek, wydarzenie wciąż ma charakter stricte międzynarodowy, o czym świadczą liczby: w lutym planowana jest obecność brandów z ponad dwudziestu krajów.

Termin Targów Mody Poznań: 24–26.02.2016

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.targimodypoznan.pl

Bezpłatny bilet on-line dla osób z branży mody: www.mtp24.pl

Data publikacji: 16.02.2016
Przeczytaj również

Moda:
Recman i Modny Tata z wizytą na włoskich targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji

Jak co roku w połowie czerwca w słonecznej Florencji odbyły się najsłynniejsze targi mody męskiej – Pitti Uomo. Ich historia ma swoje… więcej »

Targi:
Texprocess: Sprawdź, dokąd zmierza przemysł mody. Poznaj innowacje i trendy

W dniach 21-24.06.2022 we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja Texprocess - targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii do… więcej »

Targi:
Targi mody we Frankfurcie przełożone na lato

Impreza o nazwie Val:ue, pierwotnie planowana na styczeń, została przeniesiona na 5-7 lipca 2022. Targi mają stanowić platformę spotkań… więcej »