Tomasz Ossoliński: kolekcja wiosna – lato 2016

26 października Tomasz Ossoliński, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję zatytułowaną Bukovina, inspirowaną podhalańską kulturą i folklorem. Na wybiegu królowało doskonałe krawiectwo, szlachetne tkaniny i elegancja.  

Pokazy Tomasza Ossolińskiego zawsze wyróżniają się na tle innych wydarzeń. W ich trakcie projektant umiejętnie buduje niepowtarzalny klimat, który przenosi widza w zupełnie inny świat. Tym razem projektant zaprosił gości pokazu w polskie góry, w których szukając spokoju i odpoczynku od codzienności, znalazł natchnienie do pracy. Podhale oczarowało go niewiarygodną przyrodą, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, chmurami kłębiącymi się ponad szczytami, czy niepowtarzalną grą świateł. Wiosenny, magicznie zamglony, zmierzch w górach stał się idealnym tłem dla najnowszej kolekcji Tomasza Ossolińskiego.
Bukovina to kolekcja wiosenna-letnia, w której projektant po raz kolejny udowodnił swój kunszt krawiecki. Świetnie skrojone, dopasowane i perfekcyjnie odszyte ubrania stanowią kontrast do królującej obecnie na rynku oversizowej i szarej bawełny. Modele Tomasza Ossolińskiego zawsze wyróżnia jakość wykonania i użytych materiałów. Do stworzenia tych najnowszych Tomasz Ossoliński użył głównie szlachetnych wełen i delikatnych jedwabi. Specjalnie na potrzeby kolekcji projektant przygotował dedykowaną tkaninę, do stworzenia której wykorzystano fotografię Tomasza Tomaszewskiego wykonaną w Bukowinie Tatrzańskiej. Oprócz tych akcentów Podhala, wnikliwy obserwator w kolekcji odnajdzie także subtelne przemycone elementy nawiązujące do góralskiej kultury i folkloru. Dominujące barwy kolekcji to naturalne kolory ziemi.
W trakcie pokazu Bukovina, Tomasz Ossoliński znany głównie z projektowania i szycia męskiej garderoby, po raz pierwszy na wybiegu zaprezentował zdecydowaną większość modeli damskich. „Wchodzę w kolejny etap rozwoju firmy i marki Atelier Tomasz Ossoliński. Moje męskie ubrania klienci znają od podszewki. Kolekcja Bukovina to odpowiedź na potrzeby i coraz częstsze zapytania o ubrania dla kobiet.” – tłumaczy projektant.
Uzupełnieniem stylizacji pokazu były zaprojektowanie przez T.Ossolińskiego buty Gino Rossi, a także biżuteria Apart. Przy okazji kolekcji Bukovina Tomasz Ossoliński po raz pierwszy zmierzył się także z wyzwaniem zaprojektowania wnętrza samochodu – najnowszego modelu Škody Superb. Tu projektant również nawiązał do rzemiosła i swoich rękodzielniczych korzeni, przemycając do świata motoryzacji typowo krawieckie elementy i technologie tj. laserowanie skóry, wybijanie wzorów na wylot, czy charakterystyczne dla ubrań lamówki. Samochód z wnętrzem według projektu Ossolińskiego po raz pierwszy zaprezentowano tuż po pokazie.

hi_Tomasz-Ossolinski_0015 hi_Tomasz-Ossolinski_0028 hi_Tomasz-Ossolinski_0046 hi_Tomasz-Ossolinski_0062 hi_Tomasz-Ossolinski_0076 hi_Tomasz-Ossolinski_0089 hi_Tomasz-Ossolinski_0099 hi_Tomasz-Ossolinski_0121 hi_Tomasz-Ossolinski_0139 hi_Tomasz-Ossolinski_0151 hi_Tomasz-Ossolinski_0169 hi_Tomasz-Ossolinski_0205 hi_Tomasz-Ossolinski_0214 hi_Tomasz-Ossolinski_0253 hi_Tomasz-Ossolinski_0302hi_Tomasz-Ossolinski_0287 (2)  hi_Tomasz-Ossolinski_0310 hi_Tomasz-Ossolinski_0401 (2) hi_Tomasz-Ossolinski_0427 hi_Tomasz-Ossolinski_0461 (2) hi_Tomasz-Ossolinski_0501

Zdjęcia: Marek Makowski

Data publikacji: 28.10.2015
Przeczytaj również

Moda:
Jak wybrać idealną małą czarną na każdą okazję?

Mała czarna, znana również jako "little black dress",  to ponadczasowy element garderoby, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.… więcej »

Marketing:
Marka Samanta Lingerie rozpoczęła współpracę z Joanną Banaszewską. Powstała limitowana kolekcja Ellen

Linia Ellen jest efektem współpracy marki Samanta Lingerie z Joanną Banaszewską. Mamą dwójki dzieci, businesswoman oraz liderką opinii,… więcej »

Moda:
Hi!Fashion - surowa bawełna i awangardowe sylwetki na pokazie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

16 czerwca w krakowskim Klubie Studio odbył się wyjątkowy pokaz mody Hi!Fashion, który przyciągnął miłośników mody i sztuki. Młodzi… więcej »