Trendy z Targów Mody Poznań

Za nami kolejna edycja Targów Mody Poznań, a tym samym największych w Polsce targów dla branży fashion o charakterze kontraktacyjnym. Przypadający na ostatnie dni wakacji termin targów, upłynął pod znakiem umów handlowych, prezentacji trendów na najbliższe sezony oraz szkoleń.

Odzież damska, męska i dziecięca. Płaszcze, kurtki, garsonki, koszule i spodnie. Buty, skarpetki i torebki. Biżuteria, czapki, kapelusze i parasole. To tylko wybrany asortyment produktów, który w poznańskich halach został zaprezentowany przez blisko 400 firm i marek z 16 krajów. Podczas dwóch dni targów wystawcy zaprezentowali, co będzie modne w sezonach jesień-zima 2018-2019 oraz wiosna-lato 2019.

Trendy

A co zobaczyli, i co zamawiali handlowcyby zyskać przewagę nad konkurencją? Kratę. Deseń, który wraca tej jesieni ze zdwojoną mocą i w nieco nonszalanckiej formie. W różnych rozmiarach i formach, ciepłych tonach rudości, ochry, różu, czekoladowego brązu i klasycznej bieli. Zobaczymy ją na garniturach, spódnicach, butach i innych częściach wierzchniej garderoby. Dodatkowo barwy metaliczne, jak złoto i srebro oraz ultraviolet, które już nie tylko wieczorową porą na sukienkach, będą gościły na dodatkach, takich jak buty i torebki, i wejdą do dziennego dress code. Z jesienną aurą idealnie współgrać będzie granatowy i szary. To kolory, które idealnie nadają się do pracy, a o tej porze roku odzwierciedlą także nasz stan ducha. Granat będący symbolem powagi i elegancji pojawi się zarówno na damskich, jak i męskich spodniach. Szarość w wielu odcieniach, zagości na kobiecych sukienkach nadając im eleganckiego charakteru. Przy niepogodzie, przyda się także wełniany sweter o grubym splocie. W sklepach będzie można także spotkać zwierzęce i roślinne printy. Będziemy nosić płaszcze w panterkę i sukienki w zebrę. Klasyka będzie się przeplatać z egzotyką a moda codzienna z wieczorową.

Złoty Medal MTP

Od lat Targom Mody Poznań towarzyszy konkurs Złoty Medal MTP wyróżniający najbardziej innowacyjne produkty z branży. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która przyznawana jest produktom najwyższej jakości. Pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymały w tym roku trzy produkty:

Do laureatów jesiennej edycji konkursu o Złoty Medal MTP należą:

  1. Marco Shoes, Marek Malinowski – czółenka damskie, typ szpilka (symbol 0980P-558-1)
  2. Karen Collection Sp. z o.o. – torebka damska „M834 ABI”
  3. Garbarnia Nadarzyn Waldemar K. Malinowski – dwoina świńska typu „welur”

Edukacyjny aspekt targów

Odwiedzający Targi Mody Poznań mieli także możliwość skorzystania ze szkoleń z zakresu marketingu i prawa. Były to spotkania skierowane wyłącznie do przedstawicieli branży mody, dostosowane do charakteru polskiego rynku. W programie szkoleń były takie tematy jak: „Projekty modowe pod ochroną – wzory, znaki, prawa autorskie”, „Obowiązki sprzedawcy a prawa konsumenta”, „Psychologia koloru w komunikacji marketingowej”, „Techniki negocjacji w biznesie, czyli, jak zyskać więcej”, „Kultura organizacji – sposób na sukces w trudnych czasach!” czy „Typologia klienta w branży mody”.

Polska Moda

Wśród wystawców gościli także reprezentanci projektu Polska Moda, skupiającego marki
z polskim rodowodem i polską produkcją. Wspólny szyld dla marek to podkreślenie wysokiej jakości towarów, które mogą stać się przykładem i wzorem do naśladowania dla innych. W ramach projektu Polskiej Mody można było podziwiać pokazy najnowszych kolekcji, które towarzyszyły uczestnikom przez dwa targowe dni, a zwieńczeniem których była wieczorna Gala Polskiej Mody.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 5-6.03.2019 roku.

Więcej informacji na: www.targimodypoznan.pl

Data publikacji: 28.09.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »