Udany sezon w Monachium

Innowacje tekstylne, nowatorskie mieszanki włókien i zaawansowane technologicznie materiały – to niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć na wrześniowej edycji targów tkanin Munich Fabric Start.

Projektanci i kupcy przybyli do Monachium, aby przejrzeć targową ofertę, na którą składało 1600 kolekcji. Organizatorzy zanotowali kolejny wzrost liczby wystawców, jak również wysoką frekwencję odwiedzających (19 700 osób).

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego pozytywnego rozwoju Munich Fabric Start. Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na informacje o rynku. W połączeniu z VIEW Premium Selection, Munich Fabric Start oferuje spójny format, któremu obok kontraktacji towarzyszy platforma inspiracji i informacji. To także przyciąga coraz większą międzynarodową publiczność do Monachium – powiedział Wolfgang Klinder, prezes Munich Fabric Start. Po raz kolejny, odsetek gości zagranicznych nieco wzrósł, osiągając 38%. Odnotowano więcej odwiedzających z Azji, Ameryki, Francji, Argentyny i Europy Wschodniej.

Projektanci i kupujący szukają więcej innowacji niż kiedykolwiek. Oznacza to otwartość na wszystkie nowości. Świadczy o tym popularność dzianin z dodatkowymi funkcjami high-tech, takimi jak kontrola temperatury i hydrofobowość, a także szybkoschnące. Tworzone są zabawne kontrasty kolorystyczne i materiałowe. Ponadto stosowane są oddychające laminaty, które zatrzymują wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz.

W sekcj denimowej i sportowej Bluezone znalazło się 80 marek. Również tutaj kluczowym tematem były nowe kompozycje materiałowe. Wersje super rozciągliwe oraz szczególnie miękkie w dotyku powierzchnie nadal znajdują się w czołówce osiągnięć, które koncentrują się głównie wokół komfortu i polepszenia wydajności.

Następna edycja Munich Fabrci Start odbędzie się w dniach 2-4 lutego 2016.

Data publikacji: 30.09.2015
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »